Image default
Kapak

Sosyal Medyada Popüler Ve Etkin Olmanın Yolu

Sosyal medya artık hayatımızın en önemli parçası olmuş durumda. Sosyal medya üzerine popüler ve etkin olmak insanları motive eden ve moral veren bir durum halini alıyor. Paylaşılan sözler, resimler ve videoların beğenilme, yorum yapılma oranı ne kadar fazla ise paylaşımı yapanlar o kadar mutlu oluyorlar. Ancak herkes bu kadar etkin ve yaratıcı olamıyor. Bu nedenler sosyal medyada etkin olmak için bazı önemli noktaları derledik. Bakalım sosyal medyada popüler olmak için neler yapmak gerekir.

sosyal-medyada-populer-olma

  1. Komik ve yaratıcı olun. Mizah anlayışınızı doğru yansıtın. Tabi bunun için biraz yetenek lazım ama insanları sosyal medyada etkilemek için mutlaka güldürmeniz şarttır.
  2. Tüm sosyal ağlarda yer alın. Sadece bir sosyal ağda veya medyada yer alarak popüler olmanız çok zordur.
  3. İyi fotoğraflar kullanmalısınız. Hem kendinize ait profesyonel fotoğrafları kullanabileceğiniz gibi hem de farklı ama çarpıcı resimleri de sayfalarınızda kullanın. Karizmatik ve gizemli fotoğraflar sosyal medyada popüler olmanızı sağlayabilir.
  4. Sosyal medya denilince artık polemik yapıp gündemde yer almanız da gerekir. Tartışmalara katılın ve geri adım atmayın.
  5. Esprili ve rahat anlık paylaşımlar yapın. Şuan ne yaptığınızı sürekli paylaşın ama farklı olmak için biraz yaratıcı cümleler ile anlatın.
  6. Farklı insanları ve olayları beğenip paylaşın. Tanınmamış bir yazarı, aktörü veya duyulmamış bir filmi beğenin. Onlardan sıklıkla bahsedin ve övün.
  7. Özel hayatınıza çok inmeyin. Başınız ağrıyor karınınız açsa paylaşmayın. O size kalsın. Sizin için ayrı bir hayat var, sosyal medyada unutmayın.
  8. Size uygun olan ve aynı zamanda dikkat çekici yazarların paylaşımlarından alıntılar yapıp sayfalarınızda yansıtın.
  9. Profil resminizi dikkatle ve özenle seçin. Size yansıtacak ve farklı kılacak bir resmi mutlaka edinin.
  10. Yorum gücünüzü geliştirin. İnsanların yorumunuza hayran kalmanızı sağlayın.

sosyal-medyada-etkin-olma

Tüm bunlara kendinizden paylar katarak sosyal medyada popüler olmak mümkün. sosyal medya sizin rahat ve esprili olduğunuz zaman korkmadan etkin olacağını bir ağdır. Bunun için sosyal medyada gizli olan kurallara uyun.

 

Benzer Yazilar

Kırmızı Et Erkekleri Sakinleştiriyor

Ahmet DOĞDU

The Matrix Serinin İlk Filmi

Ahmet DOĞDU

İZZET ÇAPA İLE KEYİFLİ BİR SOHBET

Ahmet DOĞDU

Cin Nasıl İçilir?

Ahmet DOĞDU

Adriana Lima İle İlgili Az Bilinen 6 Şey

Ahmet DOĞDU

Arşiviniz için Filim Önerileri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz