Image default
Erkek Sağlık

Söz Konusu Diyetse Erkeklere De Çözüm Vardır Elbet..

Günümüz insanı artık kendini önemseyen ve her istediği bilgiye de bir tıkla ulaşabilen bir durumdadır. Bütün bu durumlar bilinci de arttırıp sağlıklı ve iyi hissedebilmenin farkındalığını da beraberinde oluşturmuş durumdadır. Diyet denilince uzun yıllar her kültürde kadın olma ile ilgili bir kavram olarak ele alındı ve bu doğrultuda listeler oluşturuldu. Ama belli süredir işler değişmiş durumda ve gerek estetik gerekse sağlık kavramının bir arada olan bağı anlaşılmış ve diyet listesi kavramı da artık fazlasıyla erkeklerin de gündeminde olmaya başlamış bir döngüye sahip olmuştur. Erkekler için diyet listelerinin başında göbek ve bel bölgesi alanında oldukça bir eğilimi söz konusu olup erkekler için en uygun diyet önerileri ile ilgili de sizler için aşağıda bazı bilgileri paylaşmış bulunmaktayız..

Her Diyette Olduğu Gibi Su Tüketimine Özel Bir Yer Verilmelidir

Çay, kahve vb sıvılar asla suyun yerini tutamaz. Su günlük olarak en az 1-2litre tüketilmesi gereken toksin atıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir faktördür. Alkol azaltılmalı hatta mümkünse hayattan çıkartılmalıdır. Özellikle göbek ve bel çevresi için bira adeta tarihe gömülmesi gereken alışkanlıklarınızdan olmalıdır. Suyun yetersiz kullanımının olduğu bir diyet listesi asla istenilen mutlu sona ulaşmak için yeterli olmayacaktır.

Hayatında Kaloriyi Azalt Hareketi Arttır

Ne türde diyet listesi sizlere sunulduysa bunun egzersizle tamamlanmamış olması da pek etkili olmayacaktır.Asansör kullanıyorsanız mümkünse hayatınızdan çıkartın.Arabanızı daha az kullanın veya bulunduğunuz binalardan uzak yerlere park edin.Yani hayatınızdaki hareketi arttırın..

Hayatınızdaki 3 Beyaza Bakış Açınızı Değiştirin

Şeker, tuz ve un mamulleri ile oluşturulan gıdaları azaltmadan veya hayatımızdan çıkartmadan diyet listesi sadece maddelerden oluşan bir liste olarak kalacaktır. Özellikle tuz kullanımınızdaki azalma sizlerden hemen ödem olarak vücudun çeşitli bölgelerindeki ödemlerin sonlanmasına ve dolayısıyla beden değişimine sebep olacaktır.

Yağ Yakıcılardan Destek Almak Şart!..

Yeşil elma, tarçın, maydanoz ve limon muhakkak diyet listesi içerisinde olması gereken yağ yakıcılardandır. Özellikle de hepsinin kaynatılıp gerek sıcak gerekse soğuk içimi sizlere diyetinizde depar arttırtarak daha kısa sürede istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Benzer Yazilar

Tıraş Sonrası Tahriş Belirtilerine Son

Ahmet DOĞDU

Set Arası Dinlenme Süresi Ne Kadar Olmalı?

Editor

Erkeklerde Tiroit Hastalıkları

Yazın Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Editor

Hazımsızlıktan Kurtulmak İçin Beslenmenize Dikkat Edin!

Editor

Erkeklerde Görülen Depresyon Nedenleri

Ahmet DOĞDU