Image default
Erkek Sağlık

Sperm Kalitesini Artıran 8 Mucize Besin

Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız döllenme esnasında spermin sayısı kadar kalitesi de çok önemlidir. Hatta miktardan çok kalite daha önemlidir. Burada kalite derken maksat spermin canlılığı, şekilleri ve ne kadar hareketli olduğundan bahsedilmektedir. Günümüzde stresli yaşam, uykusuzluk, alkol, sigara, dengesiz beslenme, aşırı şişmanlık gibi nedenlerle erkeklerin sperm kalitesinde bir düşüş yaşanmaktadır. Oysa alkol ve sigarayı bırakarak, spor yaparak, dengeli ve düzenli bir yaşam ve bu yaşamın içinde doğru beslenme ile sadece yaşam kalitenizi değil sperm kalitenizi de artırabilirsiniz. Özellikle bazı besinler sperm kalitesini artırmada diğer besinlere göre çok daha fazla etkilidir. İşte o mucize yiyecekler ve sperm sayısını artırmanın yolları yazımızın devamında…

  1. Kuşkonmazı Deneyin

Kuşkonmaz C vitamini bakımından oldukça zengin bir sebze olduğundan C vitamini testislerde bulunan spermlerin oksitlenmesini koruyarak testislerdeki hücrelerin sağlıklı bir biçimde yaşamasını sağlar. Sperm hızını artıran yiyecekler sıralamasında kesinlikle 1. Sıradadır.

  1. Muz da İyi Geliyor

Muzun içerisinde bulunan B1, C ve A vitaminleri seks hormonlarını düzenlerken aynı zamanda vücudun daha fazla sperm üretmesine de katkıda bulunur.

787e82306ee29f662f6f6b20da8e077c-k-875-x-61553871228

  1. Avokado Vitamin Deposu

Avokado içerdiği E ve B6 vitaminleri ve folik asitten zengin olması nedeni ile spermlerin daha güçlü olmasını sağlar ve spermlerin yumurtaya gidiş yolculuğunu ölmeden tamamlayabilmesi için onları güçlendirir.

  1. Ginseng Canlandırıyor

Ginsengin testislere kan akışını artırdığı, libidoyu ve cinsel gücü artırdığı bilinmektedir. Ayrıca sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde bu sorunun azalmasında da önemli rol oynamaktadır.

sperm-sayisini-arttiran-yiyecekler

  1. Kırmızı Et Olmazsa Olmaz

Kırmızı et içeriğinde bol miktarda çinko ihtiva ettiğinden sperm kalitesini ve dayanıklılığını artırmaktadır.

  1. Ne Varsa Sarımsakta Var

Sarımsağın en büyük özelliği kişiyi hastalıklardan koruması ve kan akışını hızlandırmasıdır. Sperm çoğaltma için sarımsak büyük rol oynar.

  1. Siyah Çikolatayı Da Deneyin

Hergün düzenli olarak 2 parça bitter çikolata yiyen kadın ve erkeklerin daha güçlü orgazm yaşadıkları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca siyah çikolatanın içinde bulunan aminoasit sperm sayısını 2 katına kadar artırmaktadır.

  1. Ceviz Omega 3 Deposu

Cevizin içinde bulunan arginin spermin üretimini ve hacmini artırır. Omega 3 deposu olması nedeni ile kan akışını hızlandırır ve penise giden kan akışı da bu sayede daha hızlı olur.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Editor

Mükemmel Cildin Altın Kuralları

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Cinsel Performans Düşüklüğü Ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Cinsel Gücü Artırma Egzersizleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin İstanbul’daki En İyi Epilasyon Merkezleri

Editor

Doğal Yollarla Testosteron Artırmak Mümkün Mü?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz