Image default
Erkek Sağlık

Sperm Kalitesini Artıran Besinler Nelerdir? Sperm Kalitesini Artırmak Aslında Çok Kolay

 

Sperm kalitesini bozan etkenler nelerdir? Sperm kalitesini besin desteği ile artırmak Mümkün mü? Çevresel faktörler spermi etkiler mi? Gibi birçok soru erkeklerin kafasını meşgul etmektedir. Özellikle de çocuk sahibi olmak isteyenlerin en merak ettiği sorular bunlardır.

Evet, çevresel faktörler sperm kalitesini net bir şekilde etkilemektedir. Yaşam kalitenizi korumanız burada çok önemli rol oynamaktadır. Yoğun bir çalışma süreci, sizi psikolojik olarak etkilediği kadar beslenme düzeninizi de bozabilir.

Doğru Biçimde Beslenerek Spermlerinizi Daha Kaliteli Hale Getirebilirsiniz.

Gerçekten doğru şekilde beslenecek fırsatı bulamıyorsanız, bazı yiyeceklere öncelik tanıyarak hem gerekli enerji ve vitaminleri alabilir hem de sperm kalitenizi artırabilirsiniz. Peki, bu besinler hangileri ve ne gibi etkiler yaratmaktadır?

  • Muz: Bu besin, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu A, B1 ve C vitamini ihtiyaçlarını görürken, besinlerde nadiren bulunan enzimleri sayesinde sperm kalitesini yükseltir ve üretimini artırır. Ayrıca enerji sağladığı gibi potasyum ihtiyacınızı da karşılar. Günde bir adet muz yemeniz yeterli olacaktır. Özellikle de sabah saatlerinde tüketmelisiniz.
  • Ceviz: Bu besin, Omega3 deposudur ve bu sayede penise giden kan akışının hızlanmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki arganin sayesinde semen hacmini artırır ve sperm üretimini artırır.
  • İstiridye: Bu yiyeceğin en büyük özelliklerinden birisi de afrodizyak etkisidir. Aynı zamanda Bir çinko deposudur ve sperm sayısını artırarak spermi tedavi etme özelliği de bulunmaktadır.
  • Sarımsak: Sarımsak bildiğiniz üzere en doğal antibiyotiktir ve oldukça etkili bir besindir. Sperm kalitesini artıran besinler arasında kan akışını en çok artıran besinlerden birisidir. Her gece aynı saatlerde düzenli olarak ilaç içer gibi su ile bir adet sarımsağı tüketebilirsiniz. Alerji veya mide sorununuz yoksa kullanımı oldukça kolaydır. En fazla bir hafta sonra tüm vücudunuzda sarımsağın olumlu etkisini fark edeceksiniz.

Tükettiğiniz Besinler de Düzenli Beslenmenin Etkileri Kadar Önem Taşır

Önerilen besinlerin yanı sıra birçok besin doğal biçimde tüketilerek spermlerinizi korumanızı ve tedavi etmenizi sağlayabilir. Bunun için illaki kimyasal ürünlere ihtiyacınız yoktur. Doktorunuz önermediği sürece kimyasal ilaçlar yerine doğanın size sunduklarından faydalanabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Metroseksüel Erkekler Dişlere Dikkat

Editor

Yatak fantezileri cinsel karakteri yansıtıyor!

Ahmet DOĞDU

Bölgesel Zayıflama için Hayat Kurtaran 6 Tüyo

Editor

Yağsız Bir Vücudun Hayalini Kuran Erkeklere 5 Öneri

Yazın Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Editor

Erkeklerde Jinekomasti ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU