Image default
Sportaküs

Spor Çantanızda Neler Olmalı?

Özellikle spora yeni başlayanlar için merak konusu olan spor çantasında neler olmalı konulu yazımızla karşınızdayız. Spor çanta hazırlarken birçok şeyi düşünmeli ve bulundurmalısınız. Ortak kullanımda olan spor malzemeleri için kişisel hijyeninizi sizin düşünmeniz gerekiyor. Bu sebeple basit önlemler ile hem sağlığınızı koruyacak hem de rahat şekilde antrenmanınıza odaklanacaksınız. İşte spor sağlık çantasında bulunması gerekenler!

1.Yedek Spor Ayakkabı

Spor salonunda kullanmak için ayrıca bir spor ayakkabınız olmalı. Temiz, yumuşak malzemeli bir spor ayakkabı size rahatlık sağlarken spor aletlerinin de temiz tutulmasını sağlayacak.

2. Su Matarası

Susuz spor olmaz; spor çanta içerisine mutlaka ihtiyacınızı karşılayacak kapasitede bir matara veya şişe almalısınız.

Spor Sağlık Çantasında Bulunması Gerekenler
Spor Sağlık Çantasında Bulunması Gerekenler

3.Yedek Eşofman Altı ve T-Shirt

Spor sonrasında terli kıyafetlerinizi çıkartarak değiştirmeniz sağlığınız için önemlidir. Kuru giysiler ıslanmış olan vücudunuzu koruyarak hasta olmanızı engelleyecektir.

4.Büyük Havlu ve Yüz Havlusu

Spor çantasında bulunması gerekenler arasında en önemlilerinden biri de havlulardır. Büyük havluları spor aletleri üzerine sererek başka kişilerin terinden kendinizi koruyabilirsiniz. Spor salonları çeşitli hastalıkların yayılması için ideal ortamlardır, çünkü vücuttan toksik maddeler ter yoluyla atılır.

Spor Çantasında Bulunması Gerekenler
Spor Çantasında Bulunması Gerekenler

5.Atıştırmalık Kuruyemiş ve Bar

Antrenman öncesinde veya sonrasında enerjinizi yükseltmek için tüketebileceğiniz kuruyemiş ve enerji barlara da çantanızda yer açın.

6.Ağırlık Eldiveni

Ağırlık kaldırırken ellerinizi korumak için mutlaka ağırlık eldiveni kullanmalısınız. Yara oluşumunu engelleyerek, ağırlık barlarını daha iyi kavramanızı sağlayacaktır.

7.Saç Tokası veya Bandana

Eğer saçlarınız uzunsa saç tokası ve bandanalar kullanmak yararlı olacaktır. Akan teri de engelleyen pamuklu bandanalar tam bir kurtarıcı! Çantanızda bulunması yararlı olacaktır.

8. Bileklik ve Dizlikler

Eğer eklem yerlerinizde önceden bir zorlama yaşandıysa yanınıza bileklik ve dizlik almanız iyi olacaktır.

Benzer Yazilar

Vücut Geliştirme Yaparken Sık Yapılan Hatalar

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Ön Kol Ve Bilek

Ahmet DOĞDU

Halı Saha Maçlarında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ahmet DOĞDU

Erkek Dediğin Fit Olmalıdır!

Ahmet DOĞDU

Spor Yapan Erkekler İçin Beslenme Programı

Editor

Body’de Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Öneriler

Editor