Image default
Erkek Moda

Spor Yapan Stil Sahibi Erkekler İçin Giyim Önerileri

Bazı erkekler için atletik ve estetik gözükmek baya bir önem arz etmektedir. Estetik ve fit bir vücuda kavuşmak isteyen erkekler bunun için düzenli spor yapmaya ve bilinçli bir şekilde yediklerine dikkat ederler. Eğer sizde spor yapıyorsanız ve aynı zamanda spor yaparken bunu kıyafetlerinizle de fark ettirip kendinize bu stili yakıştırmak istiyorsanız bunlar için birkaç öneri ve hususlar mevcuttur. Buna uygun erkek spor giyim tarzları için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Vücut Ölçülerinize Göre Giyinin

Öncelikle spor yapıyorsanız ve belli derecede bu sportifliğiniz vücut tipinize yansıdıysa bu vücut tipinizi belli edecek şekilde spor tarzı kıyafetler giyebilirsiniz. Vücudunuza oturan sıkı tshirtler vücut hatlarınızı daha belirgin gösterecektir. Aynı şekilde beyaz renkli dar spor gömlekleri de tercih edebilirsiniz. Eğer böyle bir gömlek seçimi yaptıysanız kot pantolon giyebilirsiniz. Fakat dar tshirtler tercih ediyorsanız bir de rahat ve esnek spor bir şort giyebilirsiniz.

erkek-spor-giyim-tarzlar.jpg

Esnek Kıyafetler Tercih Edin

Giyeceğiniz tshirtler dar ise esnek ve rahat olmasına dikkat edin. Esnek ve rahat değilse bu, sizin hareket kabiliyetinizi kısıtlayacak ve rahatsızlık verecektir. Aynı şeklide sporda giyerseniz bu rahatsızlığı daha fazla duyumsayacaksınız. Kesinlikle esnek kıyafetler giymenizde fayda vardır.

Terletmeyen Tshirtler

Tshirt seçiminizdeki bir diğer dikkat edilmesi gereken hususta giyeceğiniz tshirtun sizi terletmemesine bakmak olacaktır. Nefes alabilir özelliği ve nem transferi olan tshirtler sizi ister dışarda olsun ister fitness ve spor yaparken sizi bunaltmayacaktır. Özellikle erkek fitness kıyafetleri açısından bu tip tshirtler çok yararlıdır.

erkek-fitness-kiyafetleri.jpg

Spor Ayakkabı

Spor yapan stil sahibi bir erkek için ayakkabı tercihi kesinlikle spor olmalıdır. Tarzı biçimi ve rengi sizin zevkinize göre değerlendirip alabileceğiniz aynı zamanda da esnek ve rahatlık açısından konforlu olan herhangi bir spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Uğraştığınız spor dalına göre de ayakkabılar farklılık göstermektedir. Futbol, basketbol, fitness gibi herhangi bir spor dalıyla uğraşıyorsanız ona uygun spor ayakkabı tercih edebilir aynı zamanda bazı spor dalına uygun ayakkabıları spor yapmanız haricinde de dışarda kullanabilirsiniz.

Spor Çanta

Spora giderken tercih edebileceğiniz bir spor çanta sizi stil sahibi kılma açısından tamamlayıcı bir özellik taşıyacaktır. İster sırt çantası olsun ister yandan askılı spor çanta, erkek giyim kombin açısından stil sahibi yapan bir aksesuar niteliğindedir.

erkek-giyim-kombinleri.jpg

Benzer Yazilar

YSL La Nuit De L’Homme Frozen Cologne

Ahmet DOĞDU

Erkek Yazlık Tişört Modelleri

Ahmet DOĞDU

Aksesuar Hakkında

Editor

Takım Elbise ve Gömlek Uyumunda Dikkat Edilecekler

Ahmet DOĞDU

Toplantılarda Şık Olunabilecek Kıyafet Kombinleri

Ahmet DOĞDU

Trençkotlarda 2016 Modası

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz