Image default
Sportaküs

Spora Başlamanın Tam Vakti

Yavaş yavaş baharın yüzünü göstermesiyle beraber fazla kilolarımızın da gün yüzüne çıkması olağan bir hal aldı. Herkes gibi siz de fazla kilolarınızdan kurtulmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Bahar aslında spor için en uygun mevsimlerden biridir. Temiz havayı içimize çekerek yaptığımız spor, bizim kendimi son derece iyi hissetmemize neden olmaktadır. Peki spor olarak en sevdiğimiz sporlar hangileridir, bu sorunun cevabını ve çok daha fazlasını makalemizde bulabilirsiniz.

1-Bisiklete Binmek

Bisiklete binmek, en sevdiğimiz sporların başında gelmektedir. Baharın da yaklaşmasıyla beraber, bisiklet sezonu açılmış oluyor. Üzerinize giyeceğiniz son derece rahat kıyafetlerle bisiklete inmenin hazzı bir başkadır. Hem sevdiğiniz sporu yaparken, hem de yazı bomba gibi fit bir vücutla karşılayabilirsiniz.

2-Koşmak

Koşmak, aslında birçoğumuzun çok hoşlandığı bir spor dalı olmamakla beraber, kilo verme sürecinde yapmaya çalıştığımız bir spordur. Fakat insanı nefese nefese bırakan ve çok efor sarf etmemizi gerektirdiğinden çoğu kez koşmayı değil de yürüyüşü tercih ederiz. İşte bu nedenle kilo vermek isteyenler, çoğu zaman kendilerini zorlayarak yaptıkları eylemin onlara çok kilo verdireceğini sanırlar. Fakat bu mümkün değildir. Vücudunuzu zorlayarak yapacağınız her eylem vücudunuza yapacağınız eziyetten başka bir işe yaramamaktadır.

3-Doğa Yürüyüşü

Spor yaparken aynı zamanda da doğayı keşfetmek isteyen bir yapınız varsa, bu spor size en uygun spor olabilmektedir. Çünkü, hem etrafı keşfedeyim hem de günlük sporumu aksatmayayım diyenlerdenseniz, tempolu bir yürüyüşle hem sağlıklı hem de fit bir görüntü elde edebilirsiniz. Hem de bunu sıkılmadan yapabilirsiniz.

4- Fitness

Fitness, özellikle kadınların yapmaya bayıldıkları bir spordur. Bu spor son derece hareketli bir sporken, aynı zamanda da günlük kafanıza takılan günün yorgunluğundan da sıyrılmanıza yardımcı olmaktadır. Fitness sporunu istediğiniz yerde istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamalısınız ki spor çoğu zaman sağlıklı kalmak için yapılmalıdır.

Benzer Yazilar

F1 Sporu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Ön Kol Ve Bilek

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Karın Ve Bel

Ahmet DOĞDU

Elektronik Sporlar

Editor

Dünyanın En Eski Oyunu Tavla

Ahmet DOĞDU

Yaza Fit Girmenin Beş Altın Kuralı

Editor