Image default
Sportaküs

Spordan Sonra Ne Yemeli?

Spor yapmak sizi hem sağlıklı yapacak hem de aynı zamanda size güzel bir görünüm kazandırarak özgüveninizde bir yükselme oluşturacaktır. Spor yapmak kadar spor öncesi ve sonrası beslenmenin de büyük bir önemi varadır. Spor yaparken beslenme son derece önemlidir. Doğru gıdalar alarak spor esnasında ve spordan sonra hacim kazanma ve kazandığınız hacmi koruma açısından son derece önemli olan beslenmede dikkat etmeniz gereken karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmenizdir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece yaptığınız sporun size geri dönüşü oldukça hızlı olacak ve faydalı bir spor yapma süreci yaşayacaksınız. Aynı zamanda kas gelişiminiz oldukça sağlıklı olacak ve kısa sürede kaslarınızı daha hacimli bir hale getirebileceksiniz.

Spor yaparken beslenme ihmal edilmemeli

Doğru Beslenme Programı İle Hacimli Kaslara Sahip Olun

Spor yaparken kaslarınızın daha belirgin ve hacimli olması için doğru beslenme programını uygulamanız gerekmektedir. Kas yapmak için beslenme programı sayesinde spor öncesi ve sonrası doğru besinleri alırsınız. Spor öncesinde karbonhidrat ağırlıklı beslenmek spor esnasında daha enerjik olmanızı sağlayacaktır. Pilav, makarna, yumurta, ton balıklı salata ve diğer salata çeşitleri gibi besinler spor esnasında yakacağınız karbonhidratı vücudunuza kazandıracaktır. Spor sonrasında ise protein ağırlıklı bir beslenme yapmanızda büyük fayda olacaktır. Bunları da tavuk göğsü, lif ağırlıklı sebzeler, yumurta, et gibi besinler arasından seçebilirsiniz. Bu besinler sporun daha faydalı olmasını sağlayacak ve kas gelişiminizi olumlu yönde etkileyecektir.

Kas yapmak için beslenme programı lifli gıdalar barındırmalı
Kas yapmak için beslenme programı lifli gıdalar barındırmalı

Hızlı Kilo Vermenin Yolu

Kilo ermek isteyen kişiler için spor salonları oldukça etkili alanlardır. Bunun için doğru bir fitness beslenme programı kilo verme yöntemi ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Gittiğiniz spor salonunda sizin değerleriniz alındıktan sonra spor hocanız size en uygun kilo verme programını verecek ve sporunuza anında başlayacaksınız.

Benzer Yazilar

Spordan Sonra Esnetme Hareketlerinin Önemi

Editor

Fitness Sporuna Başlamamız İçin 5 Sebep

Editor

Yağ Yakıcılara Bir de Bu Yönden Bakın

Editor

Çalışan Erkekler İçin Spor Önerileri

Editor

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Trekking Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor