Image default
Erkek Moda

Stil Sahibi Erkekler İçin Şapka Modelleri

MÖ 3200 yılında yaşamış, Mısır ve Yunan erkeklerinin bir bildiği olmalı. Tarihi bu kadar eskiye dayanan şapkanın günümüze kadar yaşamış olduğu değişim ile stil sahibi olmak ve sizi diğerlerinden ayıran bir tarza sahip olmak artık zor değil. Nasıl seçim yapacağım diye düşünmeyin, işte stil sahibi bir erkek olmak için şapka tercihlerinizi yaparken, uygulamanız gereken püf noktalar;

1. Tarzınıza En Uygun Olan Modeli Belirleyin

Şu günlerde, takip etmekte zorlandığımız moda endüstrisi, vazgeçilmez aksesuarımız olan şapkaya da sihirli dokunuşunu yaptı elbette. Farklı modeller içerisinde kaybolabilir, seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. İlk adım, kendi stilinize uygun olanı bulmak. Moda olan her şapka modeli, tarzınız için uygun olmayabilir. 3 alt başlık ile kendinize en yakın olan tarzı seçin ve alışverişlerinizde abartıya kaçmayın, Brad Pitt misiniz, Gerard Butler mi yoksa Johnny Depp mi?

stil-sahibi-olmak.jpg

2. Kendinize Yakışan İki Adet Bereniz Olsun

Burada bahsetmiş olduğumuz berenin rengi veya modeli kesinlikle bir önem teşkil etmiyor. Önemli olan tek şey, kafa yapınıza yakışıyor olması. Stil sahibi erkekler için bere seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur budur. Alnınız ön planda olmalı aynı zamanda bereniz ayarlanabilir olmamalıdır. Tam ucundan sarkan ipleri ile kendinizi ne kadar tarz sahibi hissedebilirsiniz ki? Taktığınızda, güneş gözlüğünüzü de kullanabileceğinizi unutmamalı ve size dar gelecek bir model seçimi yapmamalısınız.

stil-sahibi-erkekler.jpg

3.Asla Kullanmamanız Gerekenler

Bu grubun başını hiç şüphesiz damgalı veya bol sloganlı bereler ve şapkalar çekiyor. Asla amacına hizmet etmedikleri gibi bir de zorlama bir tarz için birebir. Arkasından da, siperli şapkalar geliyor. Bu tip şapkaları kullanarak stil sahibi olmanız epey zor. En güzeli denemeye bile gerek görmüyoruz. Çok beğeniyorsanız eğer hasır olanlarını tercih edebilirsiniz. Daha önce de altını çizdiğimiz gibi, kullanılan şapkanın amacına hizmet ediyor olması son derece önemli. Kış aylarında sizi soğuk havalardan da koruyacaktır. Fakat aynı zamanda stil sahibi bir erkek olmaya devam etmek istiyorsanız bu püf noktalarını uygulamakta yarar var.

stil-sahibi-bir-erkek.jpg

Benzer Yazilar

Biraz Moda Biraz Gözlem ve Biraz İncelik

Ahmet DOĞDU

Doğru Giyinmek İsteyen Erkekler Buraya!

Editor

2016’da öne çıkan renk: Yeşil ve tonları

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Yaz Kombinleri

Ahmet DOĞDU

Chris Bosh İle Yeni Erkek Stilleri!

Ahmet DOĞDU

Dizel ve Adidas Originals sınırlı sayıda ayakkabı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz