13.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, May 9, 2019
Erkek Moda

Takım Elbise Altına Spor Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Erkeklerde takım elbise, şık olmak isteyenler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Fakat özel günler, davetler veya günlük yaşamda takım elbise giymek isteyenlerin ise dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Takım elbise ile spor şık görünüm elde edebilmenin yanında klasik ve göz alıcı bir görünüm de elde edilmektedir. Doğru bir kombin ile çok kolay bir şekilde spor veya klasik görünümler oluşturmak mümkün olmaktadır.

Takım elbise altına spor ayakkabı tercihinde bulunanlar ise günlük yaşamda da göz kamaştırabilmektedirler. Şık olup, rahatlığından vazgeçemeyeler çok fazla tercih edilmektedir. Spor bir ceket, altına keten pantalon spor ayakkabı ile daha rahat bir şekilde kombinlenebilmektedir. Takım elbiseye uygun gömlek veya bluzlar ile kombin tamamlanmaktadır. Kumaş pantalon yerine jean pantalon da günlük yaşamda çok fazla tercih edilmektedir. Spor, slim fit bir ceket ile kombinlendiği zaman ortaya oldukça şık bir görünüm çıkmaktadır.

Kareli ceket ve spor ayakkabı kombini erkeklerin her zaman kurtarıcısı olmaktadır. Günlük hayatta çok rahat kullanılması nedeni ile kurtarıcı kombinler arasında yer almaktadır. Kareli ceket, cekete uygun bir gömlek veya kazak, jean veya keten pantalon spor ayakkabı ile çok kolay bir şekilde kombinlenmektedir. Özellikle kış aylarında ceket veya takım elbise kombinleri çok fazla tercih edilmektedir. Bu sayede özel günlerin dışında günlük yaşamda da şık olunabilmektedir.

Takım elbisenin altına spor ayakkabı tercihinde bulunacakların ayakkabı tercihi ise oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır. Takım elbisenin kumaşına ve modeline göre spor ayakkabı seçilmelidir. Özel davetler için uygun olan takım elbiselerin altına spor ayakkabı hiçbir şekilde uyum sağlayamamaktadır ve ortaya oldukça kötü bir görüntünün çıkmasına neden olmaktadır. Özel davetler için olan takım elbiseler genel olarak parlak kumaşlardan olmaktadır.

Bu sebeple de rugan veya deri ayakkabı daha hoş durmaktadır. Basketbol ayakkabıları gibi kaba spor ayakkabılar tercih edilmemelidir. Bunun yerine günlük yürüyüş için üretilen, düz tabanlı ve bağcıklı spor ayakkabı tercih edilmelidir. Bunun yanında erkekler için üretilen babet tarzında ayakkabılar da tercih edilebilmektedir.

Benzer Yazilar

Sonbahar Modasında Kadife Parçalar Öne Çıkıyor

Kolay Kombinler ile Erkeklerde Sokak Tarzı

Editor

Erkeklerde Bir Yanı Kazıtılmış Saç Modelleri

Editor

Erkeklerin Asla Kullanmaması Gereken Giyim Parçaları

Baba Olacağının Haberi Nasıl Verilmeli

Editor

Elegant Bir Tarz İçin Neye Dikkat Etmeli