Image default
Erkek Moda

Takım Elbise Ayakkabı Kombini

2016 TAKIM ELBİSE AYAKKABI KOMBİNLERİ

Takım elbise ve ona uygun seçeceğiniz ayakkabı en çok özeni göstereceğiniz giyim konuların başında gelir. Çünkü bildiğiniz gibi takım elbiseler genellikle, resmi davetlerde, törenlerde, düğün, toplantı ve özel günlerin anlamına uygun kıyafetlerdir. Bu yüzden takım elbiseler, tercih konusunda en çok özen isteyen kıyafet çeşididir.

takim-elbise-nasil-kombin-edilir

Öncelikle gömlekten başlarsak, gömleğin bol değil dar yani slim fit olması sizi daha şık gösterir hem de vücut hatlarınızın öne çıkmasını sağlar. düğme yerine kol düğmeli bir gölek tercihi şıklığınızı arttıracaktır.

Ceketinizin tercihinizi de aynı şekilde bol yerine dar kesim yapmanız gerekir. Vücudunuzu sıkı saran bir ceket sizi her zaman şık gösterir. Ayrıca uyumlu bir yelek şıklığınıza artı kazandıracaktır. Ayrıca şıklığınızı arttırmak için cebinize ipek bir mendilin büyük katkısı olacaktır

2016-takim-elbise

Kravatınızın eski demode geniş kesim kravatlar yerine, ince ve uzun yapıda olması şıklığınızı tamamlayacaktır.

Aynı şekilde pantolonunuzun geniş bol olmaması gerekmektedir. Dar bir pantolon sizi şık göstermekle birlikte vücudunuzu ön plana çıkaracaktır.

Ayakkabıya konusunda ise tercihiniz takım elbisenizin yapısına ve rengine bağlı yapılmalıdır.  Eğer takım elbiseniz lacivert, siyah gibi koyu renklerden oluşuyorsa, seçeceğiniz ayakkabının bu tonlarda olması daha uyumlu olacaktır. Daha açık tonlarda ayakkabı tercihinde bulunursanız, görüntünüz biraz uyumsuz olabilir ve şıklığınıza büyük ölçüde gölge düşürebilirsiniz.

2016-takim-elbise-koleksiyonu

Eğer takım elbisenizdeki renk tercihiniz açık renklerden oluşuyorsa, koyu renk bir ayakkabı ve kemer pekte uyumlu olmayabilir. Bunun yerine açık ton takım elbisenize uyumlu olacak şekilde ara tonlarda ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Böyle bir tercih hem takımınızın renk uyumunu sağlar hem de şık olmanıza yardımcı olur. Bunun dışında kemer rengiyle ayakkabınızın uyumlu renklerde olması başka bir önemli konudur.

takim-elbise-ayakkabi-uyumu

 

Benzer Yazilar

007 James Bond Stilinin Sırları

Ahmet DOĞDU

Yaz Kokusu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Kumaş Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Tercih Edilmeli?

Ahmet DOĞDU

GANT Rugger 2012 Son Bahar Kış

Ahmet DOĞDU

Klasik Damatlıklardan Sıkılan Marjinal Erkekler İçin Öneriler

Ahmet DOĞDU

Dolce&Gabbana 2016 Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz