-0.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Oca 19, 2019
Erkek Moda

Takım Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek giyiminin vazgeçilmezi arasındadır takım elbiseler. Giyindiği erkeğe çok ayrı bir karizma katarlar. Fakat eğer dikkatli bir seçim yapılmadığı takdirde komik duruma düşme ihtimali bulunmaktadır. Takım elbise seçerken ve giyerken dikkat edilmesi gereken konulara geçmeden önce mutlaka hassasiyet gösterilmesi gereken diğer bir konu ise temizliktir. Kıyafetler lekesiz, ayakkabılar boyalı olsun mutlaka. Şimdi sıra geldi takım elbise kuralları konusuna.

Beden Seçimi ve Ölçüler

Takım elbise giymenin püf noktaları başında beden boyu gelmektedir. Takım elbise mutlaka ama mutlaka bedeninize uygun olmalı, ne dar ne de bol olmamalıdır. Bol takım elbiseler sizleri daha kilolu ve daha kısa boylu gösterecektir. Ceket omuzu çizgisi omzunuza uygun bir biçimde tam oturmalı ve kesinlikle boşluk kalmamalıdır. Düğmelerinizi iliklediğinizde ve öne doğru çektiğinizde bir iki parmak miktarı boşluk olmalıdır. Yine ceketinizin kol boyu gömlek kol ağzınızdan yaklaşık olarak 1.5 cm yukarı olmalıdır. Ceketinizin kol boyu ideal olarak, dik durduğunuzda başparmağınızın bir ve ikinci boğumları arasına denk gelmelidir. Pantolon boyunuz için ideal ölçüt ise, topuğunuzun az üzerinde ve paçanın arka tarafı kat kat şeklinde olmamalıdır.

Gömlek ve Kravat Seçimi

Takım elbise kombinasyonları açısından, genel olarak tercih edeceğiniz gömlek rengi, takım elbiseniz ile aynı renkte olmamalıdır. Açık mavi ve beyaz renkler bütün koyu renk takımlarla giyilebilmektedir. Yine açık lila ve hafif desen içeren gömleklerde tercih edilebilmektedir. Kravat gömlek uyumu da çok önemlidir. Kravatınızın çok uzun ya da kısa olması komik bir görüntü çıkmasına sebebiyet verebilir. En ideal kravat boyu giydiğiniz kemerin tokasının az üzerinde olanıdır. Kravat rengine de dikkat etmek gereklidir. Mümkün olduğunca gömleklerle aynı renk tercih edilmemeli, mümkünse bira daha koyu ya da açık renkleri tercih edilmelidir.

Benzer Yazilar

Neden Giyiminizde Renk Uyumuna Dikkat Etmelisiniz?

Editor

Erkeklerde Estetik Müdahalelere Bakış

Editor

Erkeklerin Favorisi Dudun Yelek

Editor

Gece Klubünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Erkek Iceberg 2010 Sonbahar Kış

Erkek Moda

Erkeklerde Düz Beyaz Tshirt Kombinleri