Image default
Erkek Moda

Takım Elbise Giymeyi Sevenlere Özel 2019 Takım Elbise Modelleri

Biz erkekler, takım elbiseyi sevsek de sevmesek de giymek zorunda olduğumuz durumlar ve ortamlar içine gireriz. Bu nedenle tarzımıza uygun erkek takım elbise nasıl olmalı bunu bilmeliyiz. Kısacası erkek takım elbise modası hepimiz tarafından az da olsa hâkim olduğumuz bir konu olmalı.

Erkek takım elbise modası 2019

Son Dönem Erkek Takım Elbise Modası

Erkek takım elbise nasıl olmalı diye düşünüyorsanız son zamanlarda dar kesim, üzerinize oturan, zıpkın gibi delikanlılar için biçilmiş kaftan olan slim fit takım elbiseler moda. Her ne kadar dar kesim takım elbiseler gündemde olsa da yavaş yavaş yerini biraz daha rahat kesimlere bırakacak gibi görünüyor.

2019’ta Erkek Takım Elbise Modası Nereye Gidiyor?

Bu yıl erkek takım elbisesinde rahatlığın yılı olarak nitelendirilebilir. Dar kesimler biraz daha genişlerken, kumaşlarda da tercih hafif olanlardan yana kullanılmaya başladı.

Hatta pantolonlardaki pileler yavaş yavaş geri dönmeye başladı. Bu Sımsıkı dapdar giyinmekten haz etmeyenler için güzel bir haber.

Erkek takım elbise nasıl olmalı

2019 Erkek Takım Elbise Kumaşları Nasıl Olacak?

Renklerde muhafazakâr kalmaya devam ediyoruz. Özellikle lacivert blazer ceketlerimiz dolabımızdaki yerini koruyor. Bunun dışında micro ekose desenli ceketlerle düz renk pantolonlarımızı kombinlemeye devam.

Kumaşlara gelince gramajda hafif, görüntüde ağır, kaliteli kumaşlar takım elbiseleriniz için ideal. Kış döneminde genellikle yün veya kaşmir cinsi kumaşlar tercih edilirken; yaz dönemi için koton, keten ve ipek kumaşlar idealdir.

2019 erkek takım elbise modası bunlarla da bitmiyor. Ceketlerin gizli kahramanları astarlar yine renkli, spor tarz için kemik düğmeli ceketler gözde.

Takım Elbise Giymenin Kuralları

– Ceketinizin kol boyu gömleğinizin kol boyundan 1 cm kadar kısa olmalı ki özenle seçtiğiniz kol düğmeleriniz azıcık görünsün.

– Takım elbise ceketleri, genellikle günlük kullanım için tek düğmeli; resmi durumlar için çift düğmeli seçilmeli.

– Birde paça boyu tarzınızı yansıtmalı. Yani modern bir görüntü istiyorsanız paça boyu bilekte bitmeli. Daha klasik bir görüntü istiyorsanız topuktan birkaç santim kısa olması yeterlidir.

Erkek takım elbise modası her geçen gün değişiklik göstermekle birlikte en klasik hali ile bile şık bir görünüm yakalamanız mümkün. Yeter ki temiz ve iyi bir şekilde ütülenmiş olsun.

Siz de bu kurallara uyup erkek takım elbise modasına kendi takım elbise kombininizle katılıp tarzınızı gösterebilirsiniz.

Benzer Yazilar

2016 yazında erkekler ne giyecek?

Ahmet DOĞDU

Erkek Gucci 2010 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Sportif Görünüşte 2016 Etkisi

Ahmet DOĞDU

Erkek Gardırobunun Vazgeçilmezi: Beyaz Gömlek

Rock Stilinden Vazgeçemeyenlere Saç Önerileri

Ahmet DOĞDU

Dersimiz Fular Tasarımları ve Konumuz Fular Modelleri

Ahmet DOĞDU