Image default
Erkek Moda

Takım Elbise ve Gömlek Uyumunda Dikkat Edilecekler

 

Erkeğin en önemli ihtiyaçlarından olan takım elbiselerin renk uyumu çok önemlidir. Takım elbise ve gömlek renkleri, deseni birbirine uymuyorsa sizi olumsuz yönde etkiler.

 

Takım Elbise ve Gömlek Renk Uyumu

Takım elbise seçiminde genellikle siyah ve lacivert renkler tercih edilir. Takım elbisenizin rengi ne olursa olsun, takım elbisenizin rengine yakın bir renk tercih edilmemelidir. Birbirine zıt renkler tercih edilmelidir. Siyah takım elbisenin içine beyaz ya da gri gömlek, kravat olarak da yine siyah renk tercih edilebilir. Açık renkli takım elbiselere ise koyu tonlarda gömlek, açık renkli kravat tercih edilebilir. Açık renkte takım elbisenin içine pembe, kırmızı, kahverengi, sarı gibi renkler tercih etmek, çok kötü bir görünüm verecektir.

erkeklerde-takim-elbise-sikligi

Düz Takım Elbise ve Gömlek Deseni Uyumu

Yapılan en büyük yanlışlardan biri, düz takım elbisenin içine spor kare gömlek giyilmesidir. Düz takım elbisenin içine spor kare gömlek yerine, düz renkte gömlek tercih edilmelidir. Klasik, dar kesim gömlek giyilmesi tavsiye edilir.

Parlak Renkli Gömlekler

Düz takım elbisenin içine parlak gömlek tercih edilmemelidir. Parlak renkler sizi şık göstermez. Aksine çok kötü bir görünüm verir.

takim-elbise-gomlek-uyumu

Çizgili – Kareli Takım Elbise ve Gömlek Uyumu

Çizgili ya da kareli takım elbise için gömlek seçiminde açık renkler tercih edilmelidir. Sade düz renkte gömlekler şık görünüm için yeterli olacaktır.

takim-elbise-gomlek-kombini

Yelekli Takım Elbise ve Gömlek Uyumu

Yelekli takım elbise giymeyi tercih ediyorsanız, yine düz renkte takım elbise seçilmelidir. Yelek rengi siyah ve beyaz çizgili ise beyaz gömlek tercih edin. Yelek rengi açık renk tonlarında ise koyu düz renk gömlek tercih edin.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerin Renkli Çorap Modası 

Editor

Deri Eldiven Deyince Aklımıza Bu Sezon Gelenler

Ahmet DOĞDU

Erkek Calvin Klein 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

2019 İlkbahar/Yaz Kreasyonu Trençkotlar

Editor

Mevsimlik Kıyafetlerden Olan Birbirinden Şık Triko Modelleri

Ahmet DOĞDU

Zara Klasik

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz