Image default
Genel

TER KOKUSUNDAN KURTULUN!

Aslında ter kokan bir şey değil, su, protein, tuz ve yağlar içeren, temiz bir sıvıdır. Ter kokusuna sebep olan şey ise ter ile birlikte vücuttan atılan bakterilerdir. Ter kokusunun birçok nedeni vardır. Yetersiz su tüketimi, sentetik kıyafetler, yanlış tuvalet alışkanlıkları ve bazı yiyecek ve içecekler ter kokusunun nedenlerindendir.

Ter Neden Kötü Kokar?

Bakımlı bir insan olmak sadece nasıl göründüğünüz ile değil, aynı zamanda nasıl koktuğunuzla da ilgilidir. Yoğun tempoda çalışan bir erkek için ter kokusu büyük bir sorun olabilir. Fakat iyi bir cilt bakımı rutini, temiz koktuğunuzdan emin olmanıza yardımcı olabilir. Eğer ter kokunuzdan şikayetçiyseniz aşağıdaki önerilere bir göz atın.

Daha Sık Duş Alın

Ter kokusu sorunu yaşıyorsanız, daha sık duş alın. Düzenli duş almak, cildinizde kötü kokuya neden olan bakterilerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Vücut Tüylerinizi Tıraş Edin

Fazla vücut tüylerinden kurtulmak, terlemeyi kontrol altına almanızda yardımcı olacaktır. Vücut tüylerinizi tıraş ederseniz hem daha temiz hissedecek hem de kokunun azaldığını fark edeceksiniz.

 Mutlaka Deodorant Kullanın

Deodorantlar sadece vücut kokusunu değil, terlemeyi de kontrol altına alır. Ter kokusu ile mücadele için alüminyum içermeyen bir deodorant satın alın çünkü alüminyum, birçok sağlık sorununa yol açmaktadır. Hassas bir cilde sahipseniz hassas ciltlere uygun deodorantları tercih edin.

Beslenme Alışkanlığınızı Değiştirin

Soğan ve sarımsak gibi ağır bir kokuya sahip olan yiyecek ve içecekler, ter kokusuna neden oluyor. Ter kokusundan rahatsızsanız bu gıdaları sık tüketmemeniz daha iyi olacaktır.

Temiz Kıyafetler Giyin

Bazı yiyecek ve içeceklerin yanı sıra kıyafetleriniz de ter kokunuzu etkiliyor. Ayrıca, doğal liflerden yapılmış giysileri tercih etmeniz ter kokusundan kurtulmanıza yardımcı olur.

Benzer Yazilar

Hollywood Oyunculukta Yeni Bir Dönem mi Başlatıyor? Filmlerde Güçlü Kadın Karakterleri – 2

Ahmet DOĞDU

Kemer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadının Sevdiği Hitaplar Nelerdir?

Editor

Bakımlı Sakal Ve Bıyığa Sahip Olmak İçin 5 Öneri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayalindeki Dünyaca Ünlü 5 Oyuncu

Ahmet DOĞDU

ZENGİN OLUNCA ALINACAKLAR LİSTESİ

Editor

Yorum Yaz