Erkeklerin özellikle de her gün tıraş olmak zorunda erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi tıraştan sonra yüzde çıkan sivilcelerdir. Hem estetik açıdan hem de... Tıraş Sivilcelerini Geçirme Yolları

Erkeklerin özellikle de her gün tıraş olmak zorunda erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi tıraştan sonra yüzde çıkan sivilcelerdir. Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından problem oluşturan sivilceleri engellemek ve yok olmasını sağlamak için yapılması gerekenlerden bazıları şunlardır.

sakal-tirasi

Uygun Tıraş Kremi Kullanın

Tıraş sonrası sivilceleri önlemek için, tıraşta cildinize uygun tıraş kremi kullanmaya dikkat edin. Cildinizin özelliklerine uygun ve kaliteli ürünler kullanmaya çalışın. Tıraş köpüğü yerine tahrişi azaltan jelleri tercih edin.

tiras-sivilcesi

Jilet Yerine Makine ile Tıraş Olun

Özellikle de her gün tıraş olma gibi bir zorunluluğunuz var ise, jilet veya ustura yerine tıraş makinesi kullanmak sivilce oluşumunu en aza indirecektir. Jiletle sinekkaydı tıraş tabir edilen şekilde tıraş olmak cilde daha çok zarar verir, tahrişe sebep olur. Makine ise kılları tamamen kökünden kesmediği için, cildi daha az tahriş eder ve sivilcelerin yok olmasını sağlar.

 sakal-trasinda-dikkat-edilecekler

 

Tıraş Sonrası Bakımı Yapın

Tıraştan sonra çıkan sivilceleri önlemek için tıraş sonrası bakım ürünleri kullanın. After shave tabir edilen bu tür ürünlerle, cildinizi temizleyerek sivilce çıkmasını engelleyebilirsiniz.

 

yuzde-olusan-sivilce

 

Kolonya Kullanın

Tıraştan sonra kolonya kullanmak hem cildi rahatlatmak hem de tıraş sonrası oluşan sivilce ve kızarıklıklara engel olmak açısından faydalıdır. Kolonyanın içinde alkol bulunduğundan dolayı, tıraş kolonyaları ile cildinize güzel bir masaj yapmak sivilce çıkmasını engellemekte faydalı olacaktır.

Reflection of a young man in the bathroom mirror after shaving

Sıcak Havlu Masajı Yapın

Tıraştan sonra sivilce çıkmasını engellemek için sıcak havlu ile masaj yapabilirsiniz. Yumuşak bir havluyu, dayanabileceğiniz kadar sıcaklıkta suyla ıslayarak yüzünüze bastırın. Sıcak su, gözenekleri genişleterek cildin nefes almasını sağlayacağı için sivilceleri yok etmekte faydalı olacaktır. Özellikle de boyun bölgesi ile dudağın altı ve üstüne bu hareketi yaparsanız, cildinizin rahatlayacağını göreceksiniz.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir