12.4 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Erkek Sağlık

Tıraş Sonrası Bakımında Nelere Dikkat Etmeli

Erkekler için olmazsa olmaz olan tıraş ve sonrasında yaşanan hassasiyetler bir takım sorunlara yol açabilmektedir. Sıklıkla tıraş olan ya da tıraş olmaya yeni başlamış olan erkeklerde yanma, kızarıklık, tahriş, sivilce, kesikler ve daha birçok farklı sorun oluşabilmektedir. Bu sorunların önüne geçmek için tıraş sonrası bakım şarttır. Peki, erkekler tıraş sonrası bakımda nelere dikkat etmeli ve hangi yöntemleri uygulamalıdır gelin hep birlikte görelim.

Cildinizi Bol Su İle Yıkayın

Tıraş olduktan sonra cilt üzerinde kalan tıraş köpüğü ve diğer maddeleri gidermek, cildi iyice arındırmak için bol su ile durulama işlemi yapılması oldukça önemlidir. Bu aşamada sadece su kullanmanız, yüzünüzü hem temizleyecek hem de ferahlatacaktır.

Tıraş Olan Bölgeleri Nemlendirmeyi Asla İhmal Etmeyin

Tıraş sonrası bakım nasıl olmalı sorusunu soranlar, ciltlerini nemlendirmeyi asla ihmal etmemeleri gerektiğini bilmelidirler. Tıraştan sonra yüzünüzü bol su ile yıkamanın ardından size uygun bir nemlendirici ürün kullanabilir, özellikle tahriş giderici nemlendirici kremleri tercih edebilirsiniz. Ciltte tıraş esnasında oluşan sürtünmeden kaynaklanan hassasiyet ve tahrişi önlemenin yolu nemlendirici kremlere ağırlık vermektir.

Cilt Tipinize Uygun Ürünler Tercih Edin

Tıraş sonrası cildi nemlendirmek elbette önemlidir. Ancak dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de cilt tipinize uygun ürünleri seçmeniz olacaktır. Yağlı cilde sahipseniz kuru ciltler için üretilen bir ürün işinize yaramayacaktır.

Tıraş Sonrası Kolonyadan Uzak Durun

Tıraş sonrasında dikkat edilecekler arasında kolonya da yer almaktadır. Klasikleşmiş olan tıraş sonrası cilde kolonya sürme alışkanlığından vazgeçmeniz en doğru seçim olacaktır. Yakıcı bir özelliği olan kolonya yerine tıraş sonrası balsam ya da losyonları tercih edebilirsiniz. Cilt üzerinde tıraş esnasında oluşan kesikler varsa, mikrop kapma riskine karşı bir miktar kolonya tercih edebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkeklerde İdrar Kaçırma Nedenleri

Editor

Seks için en uygun saat

Erkek Sağlık

Erkekler de Pilates Yapmalı Mı?

MEDULLAMAX BİR ŞİFA DEPOSUDUR!

Ahmet DOĞDU

Laboratuvarda Yapay Sperm Üretilecek

Kaliteli Sperm Sayısını Arttıran Gıdalar