Image default
Erkek Sağlık

Tıraş Sonrası Tahriş Belirtilerine Son

Hepimiz biliyoruz ki bakım her birey için en temel ihtiyaçlardan birisidir. Hem erkek hem kadının kendine özgü kişisel bakımı vardır. En temel olarak hem kadında hem de erkekte çekiciliği sağlayan kişisel bakımdır. Erkek ve kadın için fazlasıyla getirisi olan kişisel bakım takdir edersiniz ki bir o kadar da zordur. Aslında kişisel bakım denilince nedense akla ilk olarak kadınlar gelir. Erkeklerin bu konuyla pek alakaları yokmuş gibi lanse edilir fakat aslında durum tam tersidir. Bunun bu şekilde algılanmasının sebebi erkeklerin kadınlar kadar bu konu hakkında konuşmaması ve şikâyetçi olmaması gelir. Fakat erkeklerin bu konu hakkında çok söz almaması gerçeği değiştirmez. Erkeklerin yaşadığı bu kişisel bakım konusundaki zorluklara en basit haliyle günlük tıraş olmak, tıraş sonrası tahriş, kaşıntı ve sivilce örnek olarak verilebilir.

tiras-sonrasi-tahris

Tıraş Sonrası Tahriş Ve Sivilce

Tıraş sonrasında ciltte oluşan tahriş, sivilce ve kızarıklık yüzünden birçok erkeğin korkulu rüyası haline gelmiştir tıraş olmak. Fakat devlet ve özel kurumlardan tutun da neredeyse her iş alanında sakal yasak olduğu için erkeklerin çaresiz kaldığı bir durum haline gelmiştir. Aslında bunu nedeni tıraş olmak değildir. Tıraş sonrasında oluşan kızarıklık, kaşıntı ve sivilce gibi problemlerdir. Peki, tıraş sonrası sivilce ve kızarıklık nasıl geçer? Aslında bu sandığınız kadar zor bir şey değildir. Düzenli olarak uygulayacağınız temel maddeler sayesinde korkulu rüyanız haline gelen tıraş sonrası tahriş ve kızarıklık derdinden kurtulabilirsiniz. Şüphesiz listenin en başında cilt tipinize uygun tıraş malzemeleri kullanmak olacaktır. Mesela hassas bir cilde sahipseniz hassas ciltler için uygun olan tıraş malzemelerini kullanmanız vücudunuzda daha az sivilce oluşmasını sağlar.

Bunun dışında tıraş olmadan önce yapacağınız küçük ayrıntılar da tıraş sonrası oluşan cilt kızarıklıklarını ve tahrişini yarıya indirir. Örneğin; tıraş olmadan önce ılık su ile yüzünüzü yıkamanız, yüz kıllarınızı yumuşatacaktır ve böylece size daha rahat bir tıraş keyfi sunacaktır. Belki de bu listede en hayat kurtarıcı özellik sakalın çıkış yönüne göre tıraş etmektir. Böylelikle cildiniz daha uzun süre temiz kalacak hem de daha az acı hissi uyandıracaktır. Tıraş öncesinde ve tıraş esnasında yapılanlar kadar tıraş sonrasında yapılacaklar da önemlidir.

tiras-sonrasi-kasinti

Tıraş işlemi bittikten sonra mutlaka yüzünüzü ılık bir suyla yıkamak ve durulamak gerekir. Daha sonrasında yine cilt tipinize uygun tıraş sonrası losyonlar kullanmanız hem hoş kokmanızı hem de ferah bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kuru bir cilde sahipseniz tıraş sonrasında nemlendirici bir kremle yüzünüzü ovalamanız da tıraş sonrası yanma hissini asgari seviyeye indirecektir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tıraş öncesinde, esnasında ve sonrasında yapılan birkaç küçük madde ile tıraş sonrasında ciltte oluşan kızarıklık ve tahriş hissini en aza indirebilir ve tıraş olmayı zevkli bir hale getirebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Saç Ekimi Tedavisinde FUE Tekniği

Editor

Vejetaryenler sekste daha mı başarılı?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Saçlar İçin Alınması Gereken Vitaminler

Ahmet DOĞDU

En seksi seks sırları

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Yaşam Ve Check Up

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Sertleşme Problemleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz