27.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 15, 2019
Erkek Sağlık

Tıraş sonrası yüzümde kıl dönmesi oluyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Tıraş sonrası kıl dönmesi erkekler için büyük bir sorun haline gelebiliyor. Bu çirkin şeylerin oluşma sebebi, sakalların uzarken kıvrılması ve kılların cilt yüzeyinin altında toplanmasıdır.

Yüzünüzde ya da tıraş ettiğiniz başka bir bölgenizde oluşan rahatsız edici batıklardan kurtulmak için denenmiş ve onaylanmış çözüm, doğru tıraş olmayı öğrenmektir. Kendinize uygun yöntemi benimsediğinizde tıraş sonrası problemler artık geçmişte kalacak.

Cilt yüzeyinin altında oluşan kıl dönmelerinden kurtulmanın en iyi yolu, kıl ucunu sivilceden ya da şiş bölgeden yavaşça çekmektir. Steril bir iğne, cımbız ya da çengelli iğne kullanın. Bakterileri yok etmek için ilk önce iğnenin ya da cımbızın ucunu kibrit ya da çakmak alevinde gezdirin. Ardından (burası önemli) kılın tamamını değil yalnızca ucunu sivilceden çıkarın. Neden mi? Kılın ilk başta cildinizin altında çıkmasının sebebi, cilt yüzeyinin altında uzamaya başlamasıdır. Kılın tamamını çıkarmak, yeniden cilt yüzeyinin altında uzamasına ve aynı sorunun tekrarlanmasına yol açar. Batık kıllardan kaynaklanan bir sivilce gördüğünüzde, kıl ucunu çıkardıktan sonra bir daha onu ellemeyin. Böylece bu kıl bir sonraki tıraşınızda kesilecek ve aynı sorun tekrarlanmayacak.

Bu batık kılları çıkarma yöntemini günlük ya da haftalık rutin bakımınıza dahil ettiğinizde yüzünüzün görünüşünü daha iyi kontrol edebilir ve tıraş sonrası sivilcelerine sonsuza kadar veda edebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkekler seksten sonra neden uyuyakalır?

Erkek Sağlık

Erkeklerde Meme Büyümesi

Editor

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkekler İç Çamaşırı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler?

“Bekârlık sultanlıktır” diye gezen erkeklerin fikri değişebilir

Erkek Sağlık

Hem kadınları hem de erkekleri rahatsız eden durumlar ne?

Erkek Sağlık