Image default
Erkek Moda

Tişörtlerinizi Nasıl Seçmelisiniz?

Günlük kıyafet tercihlerimizde ilk sırada yer alan tişörtler seçimi kolay olsa da bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekecektir. Tişörtler polo yaka, basic, baskılı, desenli, düğme detaylı birçok modeli içerisinde barındırmaktadır. Erkek tişörtleri içerisinde seçeneğiniz modelin, bedenin size uygun olmasına dikkat edin. Elbette bazı tişörtler konsept ve mevsimseldir. Tişört modası içerisinde modası geçen ve bir sonraki mevsimde giyemeyeceğiniz tişörtler de olabilir.
v-yaka-tisortlare
Tişört modası her geçen sene değişmektedir. Değişmeyen ve tarzı aynı olan Basic tişörtler dışında dünya modası içerisinde değişen modeller vardır. Son dönemde Japon ve Kore stilli tişörtler son derece revaçta. Dar kesim ve farklı modellerdeki bu ürünlerin dışında kabul gören, v yaka, düğmeli ve kapşonlu modelleri de düşünebilirsiniz. Ancak erkek tişörtleri içinde seçiminizi yapmadan önce iki unsura dikkat etmelisiniz. Birincisi fiziksel ölçüleriniz olmalı. Uzun boylu musunuz, kısa mı? Kilolu musunuz, zayıf mı? Omuzlarınız geniş mi, boynunuz kısa mı uzun mu? Bunun gibi soruların yanıtını kendinize verdikten sonra tişörtler arasından seçim yapmak daha kolay olacaktır. eğer geniz omuzlu ve uzun boyluysanız polo yaka tişörtleri ve basic tişörtleri denemelisiniz. Kısa ve cılız bir yapınız varsa, dar kesin japon ve kore sitili tişörtleri kendinize yakıştırabilirsiniz.

erkek-tisortu-nasil-secilir

Tişörtler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken ikinci unsur ise kullanım amacı ve ömrü olacaktır. eğer kısa vadeli ve mevsimsel tişörtler arıyorsanız, baskılı ve renk çeşidi fazla olan tişörtleri seçmelisiniz. Sürekli kullanım için koyu renkleri seçmelisiniz. Teninizin rengi de bu seçimler için önemlidir. Açık renklerin kumral ve sarışınlara daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Erkek tişörtleri farklı çeşitleri ile akıl karıştırsa da tazınızı yansıtmaktadır. Eğer sportif ve hareketli bir karaktere sahipseniz kapşonlu, canlı renklerde, baskılı tişörtler sizi anlatacaktır. Eğer daha klasik bir tarzı simgeleyeceksiniz, polo yaka, çok uzun olmayan v yaka ve basic tişörtleri tercih edin. Tişört modası her mevsim değişir, siz de bu değişime uyum sağlayın, fiziksel ölçülerinizin doğrultusunda tercihlerinizi verin.

Benzer Yazilar

Erkek iç Giyim

Ahmet DOĞDU

Tüm Zamanların En Kötü 5 Erkek Saç Modeli

Ahmet DOĞDU

2017 Yaz Aylarında Erkekler Neler Giymeli?

2017 İlkbahar Aylarında Erkekler Ne Giymeli?

Ahmet DOĞDU

Erkek Cekette Drop Nasıl Kullanılır?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Yaşa Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Editor

Yorum Yaz