Image default
Genel

Top 5 Netflix Belgeseli

Netflix üzerinden birbirinden unutulmaz yapımlar seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Belgesel seyretmek ve gerçeklerle yüzleşmek isteyenler için derlenmiş olan birbirinden ilgi çekici konuların yer aldığı belgesel yapımlar birçok dalda ödül almış yapımlar olma özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır. O yüzden en iyi netflix belgeselleri olarak yer almaktadır.

Jim And Andy

Bir döneme damgasını vurmuş iki büyük usta oyuncu. 1970’li yılların Amerikan sinemasına damga vurmuş olan Jim Carrey ve Andy Kaufman oyuncularının hayatına ilişkin tüm gerçekleri, merak edilenleri tüm çıplaklığıyla ve fotoğraf gerçekçiliğinde ele alan bir belgesel film olma özelliği taşımaktadır. Komedyen Andy Kaufman hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası bu belgeselde sizi bekliyor olacak.

Planet Earth

BBC yapımı klasik doğa belgeselini bir de netflix kalitesiyle izleyin. Gerçekten de doğal manzaralarıyla, mavinin ve yeşilin eşsiz kamera çekim teknikleriyle unutulmaz hale getirildiği bu belgeselde mutlaka izlenmesi gereken netflix belgeselleri arasındaki yerini çoktan almış durumda. Ayrıca David Attenborough kendine has seslendirmesi de belgeselde dikkat çeken detaylar arasındaki yerini almış durumda.

Virunga

Kongo’da imkansızlıklar içerisinde imkanlar yaratarak hayatta kalma mücadelesi veren insanların hikayesini konu alan sıra dışı belgesel yapımı… 2014 yapımı bu belgesel türü de gerçekten de önerilecek olan sıra dışı yapımlar arasındaki yerini korumaktadır.

Paris Is Burning

Son olarak 1991 yılı Berlin Film Festivali’nde en iyi belgesel ödülüne layık görülen 1980’li Avrupa sokaklarının transseksüel ve gay yaşamını konu alan bu belgesel film netflix belgeselleri denildiği zaman kuşkusuz hafızalara kazınmış olarak bir kere daha seyredilmeyi gerçekten çoktan hak etmiş durumda. Jennie Livingston yönetmenliğinde çekilmiş ödüllü belgesel film de mutlaka netflix farkıyla yeniden izleyebileceğiniz belgesel yapım.

Benzer Yazilar

Erkekte Evlilik Korkusu

Ahmet DOĞDU

ZENGİN OLUNCA ALINACAKLAR LİSTESİ

Editor

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Beğendiği Özellikler

Sevgiliniz Sizinle Ciddi Mi Yoksa Eğleniyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Futbol Dünyasının En Çirkin Futbolcuları

Editor

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir?

Ahmet DOĞDU