Image default
Erkek Moda

Toplantılarda Şık Olunabilecek Kıyafet Kombinleri

Gündelik yaşamda veya iş yaşamında, toplantılarda, sunumlarda bayanların şıklığı ön planda gibi gözüküyor olsa da, erkeklerin de gerek  günlük yaşantısında gerekse iş ortamında kendine bakanları hayran bırakacak şıklığı yakalamaları önemli bir rol oynamaktadır.

Toplantilarda-Sik-olmak

Toplantılarda etkili bir konuşma yapmışsınız, üstelik şıklığınız da övgü alıyor. Hem kendi başarınızdan, hem de tarzınızdaki mükemmellikten söz ettirmek mümkün. Tarzınıza uygun, spor veya klasik şıklığı yakalayabilirsiniz, kıyafetleriniz ile göz doldurabilirsiniz.

Bu sezonun en çok tercih edileni ekose modeller. Özellikle Retro tarz seven, klasik modellerden sıkılan beyler için kravat, ceket, pantolon gibi birçok ürün yelpazesi görülebilmektedir. Düz renk kumaşlar yerine takım elbise ağırlıkta olarak ekose kumaşlar tercih edilmektedir. Renk seçimi olarak ise; lacivert ve siyah gibi koyu renkler ön plandadır. Bunun sebebi de; hem koyu renkler daha uzun göstermektedir, hem de iş ortamında ciddi bir hava katmaktadır.

Tarz olarak bu modeli seçen beyler, gömlek seçimlerini takım elbisenin rengini boğmayacak ve desenle gözü yormayacak bir şekilde tercih etmeli, kravatları ile mendilleride düz ve modern olmalıdır. İkili kombin yapmaları avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda uzun boylu beyler için ekose modeller çok uygun bir tercih olacaktır. Kısa boy durumunda ise; boyuna çizgili ve düz kumaşlar tercih edilmelidir.

Toplanti-kiyafetleri

Geniş omuzluysanız vatkalı ceketlerden uzak durmalısınız. Ama vatkalı ceketleri tercih edenlerinde fit bir görüntü sergilemeleri mümkündür. Yelek kullanılan bir takım elbise giyiyorsanız; yeleğinizin vücudunuza oturduğundan emin olmalısınız.

Ayakkabı seçiminizde kesinlikle açık renkler tercih edilmemeli ve spor olmamalıdır. Toplantılarda ve iş hayatında ciddi havadan uzaklaşmamak adına tişörtleri tercih etmemelisiniz. Takım elbise de aksesuar olarak kravat iğnesi, kol düğmesi, şık bir saat ve bileklik kombinleri yapabilirsiniz. Takım elbise kullanışlı gelmiyorsa yine trend olan, blazer ceket ve kısa paça pantolonları tercih edebilir, böylece dikkatleri üzerinizden eksiltmemiş olursunuz. Tarzınız sadece toplantılarda değil ofiste de dikkat çekici olacaktır.

Benzer Yazilar

Bugatti’den Esinlenen Ralph Lauren

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kartlık Cüzdan Modası

Ahmet DOĞDU

Kösele Ayakkabı Modelleri 2019

Editor

Paris Erkek Moda Haftasında En Çok Beğenilen Stiller

Yeni Bir Stil Nasıl Yaratılır?

İş Dünyasında Şık Erkekler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz