Image default
Garaj

Toyota Supra Efsanesi Geri Döndü!

Toyota dediğimizde aklımıza genelde ilk gelen şey Japonların güvenilir arabası, aile arabası, fiyat performansı anlamında ekonomik bir araba, yakıt tüketiminde destekleyici olması gibi birçok madde gelmektedir.

Fakat Toyota dediğimizde aklımıza artık sadece bunlar gelmeyecek. Çünkü Toyota Supra artık yine piyasalarda. Alanının en iyi arabalarından olan Toyota Supra birinciliği de başkalarına kaptırmayacak gibi duruyor.  Özellikle spor araba arayışı içerisinde olan kişilere farklı bir bakış açısından sağlayan Toyota Supra spor otomobil severler için bulunmaz kaftan denebilecek nitelikte bir arabaya sahip.

Ne denirse densin Supra hem güvenilir olması hem de müşterilerinin her istediğine karşılık vermesi nedeniyle dikkat çekmeyi başarmış, aynı zamanda birçok emsali arabayı da geride bırakmıştır. Toyota ismini en iyi şekilde kullanmış ve zaten Toyota kalitesini ve Japon markası güvenine sahip herkesin kullanabileceği bir ürün haline getirmiştir.

Toyota Supra geniş hacmi sayesinde ilk dikkati burada toplamıştır. Tasarım konusunda oyunlarda oynana yarış arabalarını anlatan bir görünüme sahiptir ve bu konuda japon tasarımcılar ellerinden geldiğini yaptığını görebilirsiniz. Bunun haricinde iç tasarımı da kişiye özel değiştirilebilecek bir yapıya sahip olmasının haricinde spor araba sınıfındaki otomobiller gibi benzer tasarımlara ve ihtiyaçlara hitap etmektedir. Kadın erkek ayrımı yapmadan tasarlanmış olan bu arabanın teknik özellikleri de tasarım özellikleri kadar dikkat çekici ve kendini göstericidir.

Arabanın en büyük özelliklerin biri çok güçlü bir araba sistemine sahip olmasıdır. Arkadan çekiç özelliğine sahiptir. Ön tarafında büyük bir 3000cc lik motora sahiptir. Devir gücü 5600 dür ki bu da emsali arabalardan önde olmasını göstermektedir. Çünkü yaklaşık olarak 430 hp güç üretmektedir. Torku 3200 devirdedir ve 340 a kadar ölçüldüğü gözlemlenmiştir.

100 km hıza yaklaşık olarak 4 saniyede ulaşabilmektedir. Bu hız göstergesi onun daha fazla kullanıcıların dikkatini çekmesine sebep olmaktadır. En çok çıkabileceği hız 267 km olduğu Toyota tarafından söylenmektedir. Deneme sürüşlerinde bu hızlara çıkılmıştır. Fakat yine de şehir içinde bu kadar hız yapılamayacağını söylemişler ve bu konunun üzerinde durmuşlardır. Güvenlik Toyota için her şeyden önce gelmektedir.

Benzer Yazilar

Dünyadaki En Pahalı 10 Araba

Editor

Auto Show 29 Ekim-7 Kasım 2010

Ahmet DOĞDU

Auto Show İzlenimleri 2

Ahmet DOĞDU

Mat Araç Kaplama

Ahmet DOĞDU

Yeni Renault TALİSMAN

Editor

BMW Concept Active Tourer Plug-in Hibrid

Ahmet DOĞDU