3.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Şub 23, 2019
Erkek Sağlık

TRAŞ KESİKLERİNİ ÖNLEMENİN YOLLARI

Erkekler için zor bir zanaat olan sakal tıraşının belki de en çok korkulan yönü tıraş sırasında dikkatsiz hareketimiz sonrasında oluşan tıraş kesikleridir. Elbette tıraş kesiklerinin yaşanmaması için yapmamız gereken en önemli adım tıraş olurken daha fazla dikkatli olmaktır. Ne kadar dikkatli tıraş olsanız bile tıraş kesikleri ile karşılaşmak son derece doğaldır. Oluşan kesikler maalesef kalıcı olabileceği gibi, canınızı oldukça fazla yakacağını da belirtmekte fayda var.

 Traş Kesikleri İle Nasıl Başa Çıkarız?

Tıraş sırasında kullandığınız jiletin zarar görmüş veya eskimiş olması size acı veren tıraş kesiklerine neden olacaktır. Kayganlaştırıcı özelliğini kaybetmiş bir tıraş köpüğü veya tıraş losyonu da sonu kanlı ve acılı bir tıraşa neden olabilir. Öncelikle ülkemizde de yoğun olarak kullanılan tek bıçaklı kullan at ürünleri ele alalım. Bu tıraş ürünlerinde tek bıçak vardır. Jiletin zarar görmemesi için, aynı zamanda da istenmeyen kazalara sebep olmaması için bıçağın alt kısmında plastikten bir koruyucu bulunmaktadır. Bu koruyucu alanı açmak için kullanılan pense benzeri ürünler genellikle jilete zarar vererek, tıraş esnasında kesiklerine neden olmaktadır. Bu yüzden kullan at da denilen bu tek bıçaklı tıraş malzemelerini açarken dikkatli olmakta fayda var.

Ne kadar dikkat ettiyseniz de maalesef bir kazaya uğradınız ve yüzünüzün bir kaç yerinde kesikler, dolayısıyla da kan gördünüz. Sakın telaş etmeyin. Bu durumda ilk yapmanız gereken kestiğiniz bölgeye bol soğuk su sürmek olsun. Kesik bölgeleri soğuk su ile iyice yıkayın. Bu yöntem tıraş kesiklerinin acısını hafifletecektir. Aynı zamanda kan akışını da yavaşlatacaktır. Eğer kan akışı azalmazsa tıraş kesiğinin olduğu yere buz takviyesi de yapabilirsiniz. Bu yöntemlerden sonra kanama hala devam ediyorsa hemen her evde kolaylıkla buluna bilen vazelin, ağız gargarası ya da dudak balsamı ürünlerinden birini kullanmalısınız. Bu ürünleri kullanarak hem kanamayı durdurabilir hem de kesik olan yerin mikrop kapmasını önleyebilirsiniz.

Benzer Yazilar

İsminize göre seks performansınız

Erkek Sağlık

Griple Savaşın Altın Kuralları

Erkek Sağlık

Sex teklif eden bir erkeğin kabul edilme olasılığı nedir?

Erkek Sağlık

Banyodan Sonra Bu Testi Yaparak Kanseri Önleyin!

Editor

Saç Dökülmesini Engellemek İçin Ne Yapmalı?

Kas Geliştirmek İstiyorsanız Bu Besinlerden Uzak Durun

Editor