Image default
Erkek Sağlık

Traş Olurken Neye Dikkat Etmeli?

traşTraş olurken, bir erkeğin dikkat edeceği pek çok ayrıntı vardır. Bunların en başında, ne yapacağını bilmesi, nasıl bir sonuç çıkartacağına hakim olması geliyor. Traş olurken cildin tahriş olmamasına, yüzün yıpranmamasına ve daha rahat bir traş losyonu kullanılmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan materyal şayet jilet ise, tavsiyemiz en az çift bıçaklı olan modeller olacaktır. Böylelikle denge artacak, rahatlık da buna paralel olarak devam edecektir. Traş olurken kesinlikle kuru bir cilt üzerinden çalışma yapmayınız. Hem cildinizi tahriş ederek zarar verirsiniz, hem de durumunuza göre daha çok zamanınızı alır ve kesikleriniz olabilir. Bu yüzden bir sıralama yapacak olur isek,

–          Yüzünüzü ılık suyla yıkayın

–          Traş losyonu ve jilet tercihi, kaliteli ve estetik olmalıdır

–          Yüzünüzün tahriş olmaması için, iyice köpürtmeniz önemli bir adım olacaktır

–          Sakal ve bıyık traş durumuna göre, daha ılık ve daha sıcak su ile yıkama yapabilirsiniz. Lakin biz, ılık su öneriyoruz.

–          Kaliteli bir traş işlemi için en önemli şey acele etmemek olacaktır.

–          Böylece tercihlerinizi, kesim şekillerinizi buna göre düzenleyebilirsiniz. Kaçırılmayacak alternatifler için, kalitenin önceliğine önem vermelisiniz.

–          Bıyık ve sakalların ince ayarında, duruma göre makine kullanabilirsiniz. Kullanacağınız bu makineler, sizin için önemli bir ayrıntı olabilir lakin, traş kalitesi açısından kesinlikle temiz olmalıdır.

Bu gibi ayrıntılara dikkat ederek, ana noktaları ve kilit başlıklarını halletmiş olacaksınız. Ardından durulama ve kurulama seçenkeleri ile de gayet etkin çözümler sizlere ulaşmış olacak.

Benzer Yazilar

Hipnoterapi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Editor

Yaz Geldi: Cildinize Dikkat

Ahmet DOĞDU

Pazartesi Sendromu Mu? O Da Ne?

Ahmet DOĞDU

ERKEK SAĞLIĞI İÇİN ÖNEM TAŞIYAN TESTLER

Editor

Sünnet Sırasında Penisini Kaybetti

Ahmet DOĞDU

Kulak Kıllarından Kurtulun

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz