12.4 C
Istanbul, TR
Cuma, May 10, 2019
Erkek Moda

Trend Erkek Cüzdan Modelleri

Erkekler yanlarında bulunan parayı, banka kartlarını, kimlikleri kolaylık sağladığı düşüncesiyle genelde cüzdanda taşımayı tercih ederler. Bunun aksine yanında bulundurduğu bir çantayla da erkekler cüzdan işlevini yerine getirebilir ama dediğimiz gibi genel anlamıyla tercih edilen cüzdandır. Birçok cüzdan çeşidi erkeklerin tercihine sunulmuştur. Çeşitlerin sebebine baktığımızda klasik olması, spor olması veya üretilen maddeye göre değişmesi göze çarpıyor. Üretilen madde dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen ve doğal olan deri cüzdanlar. Bunun aksine suni deri ve kumaş da kullanılabilir. Günümüzde artık erkek cüzdan diyemediğimiz kartlık olarak adlandırılan ve kısmen cüzdanla aynı işlevi gören bir gerçek ortaya çıktı ve piyasada yerini aldı.

erkek-cuzdan.jpg

Paranın Yatağı Cüzdan

Erkeklerin arka ceplerinde kullanmayı tercih ettiği ve paraların, kartların muntazam şekilde sıralandığı cüzdan modelleri erkeklerin vazgeçilmezleri arasında. Birçok seçeneğin bulunduğu bu alanda doğal olanın tercih sebebi olması hem cüzdanın ömrünü uzatacaktır hem de sağlık açısından bir tehlike arz etmeyecektir. Bu doğallıktan kastımız ne peki; doğal dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen malzeme olan deri. Birçok markanın tercih ettiği deri cüzdanın üretiminde farklı şekil ve ebatlarda üretilmektedir. Marka dediğimiz zaman bu alanda bilinenleri sayacak olursak; D’S Damat, Kiğılı, Hotiç, Calvin Clain ve daha birçok marka. Maddi açıdan baktığımızda kaliteli ve uzun ömürlü bir cüzdan bizim amacımızsa yukarıda sayılan birçok marka ve bunların ürettiği hakiki deri cüzdanlar tercih edilebilir.

cuzdan-modelleri.jpg

Kartlar İçin Kartlık

Cüzdanın bir alt başlığı olarak düşünebileceğimiz ve son zamanların modası haline gelen kartlık en çok tercih edilen modeller arasında. Yaklaşık olarak cüzdanla aynı işlevi gören kartlık kullanılan renkler ve ebatları yönünden birçok çeşide sahip. Kimisi çift taraflı kimisinin kalem gibi yan ürünleri bulunmakta kimisinin ise hacmi fazla. Cüzdandan bahsederken kullanılan malzeme kartlık içinde geçerlidir. Kartlık yapımında birçok marka deriyi tercih ederken suni derinin kullanıldığını da kimi zaman görmekteyiz. Buradaki tercihimiz de nakit olarak yanında para taşımayı sevmeyenlerin kartlık kullanarak; kartlarını, kimliğini muhafaza etmesinin daha mantıklı olacağının kanaatindeyiz. Burada da deri tercih sebebi olmalıdır.

kartlik.jpg

Benzer Yazilar

Yılbaşında Bir Erkek Nasıl Giyinmelidir?

Erkek Moda

En Şık Erkek Pantolon Modelleri

Gömlek Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erkekler İçin Yeni Trendler

Editor

En Moda Eşofman Takımları ve Kullanımları

Yakışıklı Erkekleri İle Ünlü 3 Ülke

Editor