Image default
Erkek Moda

Tüm Zamanların En Kötü 5 Erkek Saç Modeli

Klasik Kelliği Kapama Modeli

Kötü erkek saç kesim modelleri arasında hiç şüphesiz yıllardır yerini koruyan stil kellik nedeniyle yan tarafta uzun bırakılan saçın kafanın üst kısmına doğru taranmasıdır. Bu yöntem kelliği kamufle edemediği gibi her zaman garip bir görüntünün de temsilcisi olmuştur. Neden yapıldığı son derece belli olan ama hiçbir estetik fayda sağlamayan bu uygulamayı hala sürdürenlerin amacını kestirmek oldukça zordur. Artık geçmişte kaldı denemeyecek oranda uygulayıcısı da varken modeli en kötü saç kesimi sıralamasından çıkarmak da mümkün olmadı.

Kirpi Saç Modeli

Bunu daha çok gençlerde görüyoruz. Punk modelinin versiyonu olarak yaygınlaşmış durumda. Erkek saç modelleri kısa kesimler arasında sayılabilecek bu modeli kim neden beğenir, anlamak çok zor. Üstte kısmen uzun bırakılan saçların jöle marifeti ile dikleştirilerek oluşturulan tarz, bütün iticiliği ile sosyal ortamlarda çoğalmış durumda. Gençliğin ilk yıllarını yaşayanlarda yaygın yaygın kullanılmakla birlikte ilerleyen yaşlarına rağmen bu modelle sınırlarını zorlayan beylerle karşılaşmak da mümkün.

erkek-sac-modelleri-kirpi-sac

 

Hare Krishna Modeli

Kafanın tamamını kazıtıp ensede çok uzun bir tutam bırakılarak oluşturulan modeldir. Hint felsefesinden esinlenen bu model de elbette değişime uğrayarak garip bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Uç noktadaki bu uygulama gençler arasında versiyonları ile kullanılsa da ilerleyen yaşlardaki erkekler de marjinal bir etki üretmek için bu modeli kullanırlar. Amaca ulaşıyor mu, galiba bu soruya en iyi yanıtı uygulayıcısı verecektir.

Mantar Kafa Modeli

Çocuklara hatta hanımlara belki yakışıyor denebilecek bu modeli erkeklerde garip versiyonları ile görmeye pek alışmak mümkün olmuyor. Uzun saç öbeğinin kafa üstünde bırakılması, başa bir kase geçirilmiş de taşan kısımlar tamamen kesilmiş gibi bir efekt oluşturan model, pratik görünmekle birlikte estetik olmadığı kesinleşmiş stillerden biridir. Tekrar belirtmek gerekiyor ki çocuklarda sevimli oluyor. Zaten çocuklar her şekilde sevimlidir.

erkek-sac-modelleri-mantar-model-sac.jpg

Mullet Modeli

Erkek saç modelleri uzun kesimler içinde en garip olanlardan biri de bu modeldir. Ön ve üstler normal şekilde kısaltılırken arka tamamen uzun bırakılır. Neden gerek duyulmuştur, ne tür bir kullanışlılığı ya da estetiği vardır bilinmez ama bir dönemin favori saç modellerinden biri olmuştur.

erkek-sac-modelleri-kisa-uzun-mullet-sac-modeli.jpg

Benzer Yazilar

Erkek Iceberg 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Güneş Gözlükleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Editor

Erkek Modasında Şal Devri: Havalı Mı, Değil Mi?

Ahmet DOĞDU

Siyah Takım Elbise Kombinasyonları

Ahmet DOĞDU

Diesel Yeni Saat Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Nostaljik Çizgiler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz