Image default
Erkek Moda

Türk Erkeklerinin Giyim Tarzı

Erkek giyim modasında her sezon çıkan modelleri takip ederek giyinmeyi Türk erkeklerinin başarılı bir giyim tarzı olduğunu göstermektedir. Farklı renklerdeki kot kumaştan pantolonların polo yaka tişörtlerle yapılan kombinleri ya da uzun sweatlerin dar kesim pantolonlarla giyen erkekleri çevrenizde görebilirsiniz. Ancak Türk erkekleri genellikle esmer olduğu için ya da genellikle Avrupa üretimi ürünlerin satıldığı mağazalardan giyinmeleri sonucu bazı uyumsuz görünümler ortaya çıkmaktadır.

Turk-Erkeklerin-Tarzi

Bu uyumsuz görünümlerden bir tanesi kıyafetlerin ten rengine göre seçilmeyip çok daha parlak görünen renklerde seçilmesi esmer ten rengini turuncumsu bir tonda gözükmesine sebep olur. Özellikle bu tip pantolonları paçalarını kıvırarak giyip ayak bileklerinin görünmesine ve daha da önemlisi çorapların görünmesine ve dikkat  çekici bir hal almasına sebep olmaktadır. Bu tip ufak ayrıntılara dikkat edip başarılı giyim tarzı olan Türk erkekleri de var. Örneğin; Türk erkeklerinde iş kıyafetleri artık daha farklı bir boyuta taşındı. Çok katı kuralları olmayan iş yerlerinde dar kesimli kısa paçalı pantolonları beyaz gömlek ve çorapların gözükmediği siyah klasik deri ayakkabılarla kombinleyen iş adamları görebilirsiniz.

Öne çıkan diğer bir kombin ise vazgeçilmez spor ayakkabılardır. Rahatlığı sebebiyle her ortamda sıklıkla tercih edilen spor ayakkabılar Türk erkeklerinde genellikle daha büyük yapılı ve bileğe kadar saran modelleriyle gömlek, tişört gibi farklı tipte üstlerle birlikte giyildiğini görebilirsiniz. Ancak bu tip ayakkabılarla birlikte uzun kesimli üst giyim modellerinin tercih edilmesi kısa boylu erkekler için uyumsuz bir görünüm ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Erkeklerinin-Giyim-Tarzi

Güncel giyim ürünlerini iyi değerlendirerek ve üzerine kemer gibi aksesuarlar ekleyerek gündelik bir giyim tarzı yaratan Türk erkekleri başarılı giyim tarzlarını kendi vücut tiplerini de dikkate alarak üst noktalara taşıyabilirler.

Benzer Yazilar

Valentino Garavani

Ahmet DOĞDU

Sonbahar için Erkek Ayakkabı Modelleri

Palto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Beyaz Her Yaz Moda

Editor

Yeni Erkek Modasında Alışamadıklarımız

Ahmet DOĞDU

Renk ve Desen Ayrımı İle Bütün Bir Parça Düzeni!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz