Image default
Garaj

Türkiye İmzalı Yeni Ford Focus Reklam Filmi Oldukça Dikkat Çekti

Yeni Ford Focus reklamı Türkiye için bir ilki gerçekleştirdi. İlk defa Ford Focus Markası Türkiye’de bir reklam filmi projesi hayata geçirdi. Ford Türkiye Yeni Focus C segmenti sedan versiyonu ile Türk otomobil kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve önceliklerine göre baştan dizayn edildi. Tasarımda otomobil kullanıcıların hayallerine, günlük hayatlarının nasıl geçtiğine ve nelere ihtiyacı olduklarına odaklanıldı.

Yeni Ford Focus 2019 satış hareketliği için de yeni bir heyecan ve yılın ilk yarısı için bir avantaj yarattı. Modelin öne çıkarılması için pazarlama ve reklam hazırlıkları önceliklendirildi. Türkiye’de özellikle erkekler için araçları bir arkadaş ya da dost kadar yakın. Bu reklam kampanyası da buna uygun bir konsept ile hazırlandı. Reklam filminde akıllı teknolojinin kullanımı, kullanıcı ile arabasının arasındaki iletişimi çok güçlü bir şekilde hissettiriyor. 4. neslinde de insan odağı ve teknolojiyi devam ettiriyor.

Reklam kampanyası da Ford Otosan ve GTB Türkiye tarafından yönetildi. GTB Türkiye imzalı filmin prodüksüyonunu Norr Film üstlendi. Yönetmen koltuğunda SirFred oturdu. Görüntü yönetmenliğini Jurassic World: Fallen Kingdom’da görüntü yönetmenliğini yapan Oscar Fara yaptı. Reklam filmi için son dönemlerin en çok tercih edilen oyuncularından yakışıklı ve karizmatik aktör Barış Arduç kamera karşısına geçti. İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yapılan çekimler toplamda 3 gün sürdü. Fotoğraf çekimleri Özgür Albayrak tarafından yapıldı.

Yeni Ford Focus fiyat belli oldu ve satışa sunuldu. Yeni Ford Focus ayrıca basına tanıtıldığı toplantıda ; Pazarlama, Satış, Satş Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk yeni Focus’u şöyle anlattı. ‘’Yeni Focus sadece yeni bir Focus değil. Baştan yaratılıp tasarlanan ve otomotiv sektörünü geleceğe taşıyacak bir otomobil. En önemli noktalardan biri ise Yeni Focus ile Ford bu akıllı teknolojilerle şekillenen akıllı dünyayı herkesin erişimine sunuyor. Bugün burada yeni Focus ile insan odaklı teknolojilerin birbiriyle akıllıca bağlandığı bir dünyaya yolculuğumuzu başlatıyoruz! ‘’

2. kez dünyada en çok satan otomobil ünvanını alan, Avrupa’da ilk yılında yılın otomobili seçilen Ford Focus satış pazarlama ekibi , yeni modelinin piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcı yorumları ve satış oranlarını takip etmeye başladı.

İşte O Reklam Filmi

Benzer Yazilar

Otomobillerde Cam Film Yasağı Kalkıyor

Ahmet DOĞDU

ilk Türk Üretimi Spor Araba Anadol Stc

Ahmet DOĞDU

Araba Alacaklar İçin 10 Tavsiye

Editor

Elektirikli Araçların Tarihi

Editor

2013 Ford Shelby GT500

Ahmet DOĞDU

Mini WRC

Ahmet DOĞDU