Image default
Kapak

TÜRKİYE’NİN ERKEK JÖNLERİ

Son dönemler de oyunculuğu kadar yakışıklılığı ile de adından söz ettiren Türk Jönlerimizin ünü ve sayısı gün geçtikçe artmaktadır.  Ülkemizde olduğu kadar dünyada da büyük hayran kitlesi olan Türk Jönlerimiz den en çok beğenilen isimler şunlardır:

 KIVANÇ TATALITUĞ

Kıvanç Tatlıtuğ Türk oyuncular arasında en beğenilen jönlerimizdendir. 27 Ekim 1983 Adana doğumlu olan oyuncumuz aynı zamanda da eski bir mankendir. 

Mankenlik kariyeri 2002 yılında düzenlenen Best Model of Turkey ve ardından ise Best Model of the World ile adını duyurmuştur.

Oyunculuk sektörün de ise ilk olarak Gümüş dizisinde oynadığı Mehmet karakteriyle adından söz ettirmeyi başaran Kıvanç Tatlıtuğun, asıl çıkışı ise Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizi ile olmuştur. Dizide oynadığı Behlül karakteri ile ünü dünyada da yayılmaya başlamıştır. 

 KENAN İMİRZALIOĞLU

Kenan İmirzalıoğlu 18 Haziran 1974 tarihinde, Ankara’ya  bağlı olan Bala’da Üçem Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Eski bir manken olan İmirzalıoğlu oyunculuk kariyerine ilk olarak Deli Yürek dizi ile adını duyurmuştur. 

Diziler ile ününe ün katan jönümüz oynadığı filmler ile de popülerliğini iyice arttırmıştır. Birçok ödülün de sahibi olan İmirzalıoğlu Sinem Kobal ile mutlu bir evlilik hayatı sürmektedir.

 ÇAĞATAY ULUSOY

1990 yılında İstanbul da dünyaya gelen Çağatay Ulusoy diğer oyuncularımız gibi ilk olarak kariyerine mankenlik yaparak başlamıştır. Oyunculuk hayatına ise 2011 yılında yayınlanan Adını Feriha Koydum dizisi ile başarılı bir adım atmıştır. Daha sonrasın da pek çok sinema ve dizi projesinde de yer alan oyuncumuz reklam filmlerin de ise bazı ünlü markaların yüzü olmuştur.

HALİT ERGENÇ

1970 Yılında İstanbul da dünyaya gelen Halit Ergenç’in babası da hem müzisyen hem de oyuncudur. Çoğu dizinin ve filmin aranılan başrol oyuncu olan Halit Ergenç kendisi gibi başarılı bir oyuncu olana Bergüzar Korel ile mutlu bir evlilik sürmektedir. Hatta son dizisinde eşi ile birlikte rol almıştır.

Bu Jönlerimiz dışında hem ülkemizde en çok sevilen diğer isimler ise şunlardır:

Mert Fırat

Mehmet  Günsur

Birkan Sokullu

Burak Deniz

Kerem Bürsin

Aras Bulut İğnemli

Barış Arduç

Seçkin Özdemir

Benzer Yazilar

Kısıtlı Bütçeyle Yılbaşı Alışverişi

Ahmet DOĞDU

Yurtdışı Seyahat Çantası İçinde Olması Gerekenler

Editor

KADIN SEVGİLİYE YILBAŞI HEDİYE ÖNERİLERİ

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin En İyi 4 Parfüm

Ahmet DOĞDU

Erkek isimleri

Ahmet DOĞDU

14 Kaçılacak Kadın Sözü

Editor

Yorum Yaz