Image default
FelsefErkek

Tutarsız Erkek Davranışları

En büyük dengesizliklerini aşk hayatında gösteren erkeklerin bu davranışları kadınlar için bir süre sonra kabusa dönmektedir. Peki nedir bu davranışlar, dengesiz erkek nasıl olur ? Öncelikle her erkek birbirinden farklı olsa da bazı ortak noktalarda buluşurlar. Dengesizlikleri bu ortak noktalardan biridir. Burcu gereği dengesiz davranışlarda bulunan erkekler (onları anlayışla karşılamak gerekir) sıklıkla karşımıza çıkarken, yaşadığı acı tecrübeler doğrultusunda ne yapacağı konusunda kararsız kalan, kendini tanıyamamış, ne hissettiğini ve ne istediğini bilmediği için dengesiz davranışlarda bulunan erkekler de vardır. Genellikle aşk ilişkilerinde büyük bir sorun oluşturan bu davranışlar anlaşılmaya çalışılmalıdır.

tutarsiz-erkek-davranislari

Erkekler Neden Tutarsız Davranır?

Bilindiği üzere erkeklerin en büyük korkularından biri aşık olmaktır. Erkekler aşık olduklarında aslında, mantıklı düşünemeyeceklerinden, bu zaaflarının onları güçsüz yapacağından, yanlış kararlar alıp yanlış işler yapacaklarından korkarlar. Dolayısıyla aşık olmaktan korkan bir erkek kadınına karşı nasıl davranması gerektiği konusunda kararsız kalır. Aşkından size yaklaşan, yaklaştığında sevgisinin anlaşılacağından korkup bir süre sizi tersleyen tam tersi davranışlar sergileyen bir erkek klasik dengesiz erkek tipidir. Bu tarz erkeklere hislerini kendine bile açıklayamayan erkek modeli de diyebiliriz. Erkeğin kendini ne kadar tanıdığıyla da ilgili olan bu tutarsız haller, yaşadığı acı bir aşk tecrübesiyle de ortaya çıkabilmektedir. Kadının duygularından emin olmadan kendini açmak istemeyen erkek, kadından gördüğü bir yakınlıkla kendisini rahat hissedip bir adım atabilecek duruma gelirken, gördüğü en ufak bir olumsuz davranışta kendini daha da geriye çekebilmektedir. Ama göz ardı etmemek lazım ki bu tarz erkeklerin değişik bir çekicilikleri olur. Tam anlamıyla kendilerini açmadıkları için çözmek ve anlamak istersiniz, gizemli bir havaları olur ve bazı kadınlar da bu tarz erkeklere aşık olmaktan korkarlar.

dengesiz-erkekler

Dengesiz Erkeklerle Nasıl Başa Çıkılır?

Dengesiz erkek davranışları ile karşılaşıldığında ne yapılacağı konusunda ise çok fazla söylenebilecek bir şey yoktur. Erkeğin bu tutarsız hallerinden sıkılan kadın ilişkiyi bitirebilir ama bazı durumlarda da erkek ne kadar tutarsız davranırsa davransın, kadın seviyorsa sabreder ve karşısındakini anlamaya çalışır. Erkek de bunu fark ettiğinde bir şeylerden emin olup kararsızlıklarından bir nebze olsun kurtulacak, kadınını mutlu etmeye çalışacaktır.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Kadınları İtici Kılan 8 Detay

Ahmet DOĞDU

Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranılmalı

ilk Buluşmanın Önemi

Ahmet DOĞDU

Kısa Zamanda Onu Nasıl Tanırız

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek ilişkileri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Ego Artıran Sebepler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz