Image default
Genel

TUTTUĞUNUZ TAKIM KARAKTERİNİZİ ELE VERİYOR

Takımlar hayatımızın vazgeçilmeyen renkli taraflarıdır. Rengine, bölgesine ve futbolcularına göre değişir takım sevdası. Hatta doğduğu şehrin takımını, yabancı futbol takımlarından bir takımı ve en iyi bildiğimiz 4 takımdan birini tutan çok yönlü fanatikler vardır. Takım tercihi farklı karakterleri yansıtır. Gerçekten her takımın ve o takımın renklerinin bir ruhu var. Fanatikler için damarlarındaki kanın rengi bile takımının rengi olur bu coğrafyada.  Peki tuttuğunuz ve sevdalısı olduğunuz takım gerçekten sizin karakteriniz hakkında bilgi verir mi?

Toplumda, hatta hepimizde takımlara göre algılar vardır. Örneğin; Beşiktaşlı olmak demek, istisnasız her Beşiktaşlı için fanatik olmak demektir. Beşiktaş sevdalısı olan taraftarların çok duyarlı ve çevreye karşı hassas olduğunu hemen anlarsınız. Sözlerinin eri olduklarını hissettirirler. Yani onlara sırtınızı yaslayıp güvenebilirsiniz. Hatta birçok dizinin ana karakteri de Beşiktaşlıdır. Aynı zamanda eğlenceli bir karakter yapısına sahip oldukları düşünülür.

Gönül verdiğiniz takım Galatasaray ise sizin sosyal durumunuzun daha iyi olduğu ve eğitime önem veren bir karakterinizin olduğu düşünülebilir. Aslanla özdeşleştirilen bu takımın fanatik sevdalıları takımlarını ‘hükümdar’ olarak gördükleri için mi bilinmez ama bulundukları ortamda dominant olmaktan hoşlanıyorlar. Sarı kanaryanın fanatik taraftarlarının genelde asi karakterde oldukları bilinir. Pireye kızıp yorgan yakabilirler. Çoğunlukla dış görünüşe önemsemeyen karaktere sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Tutkulu taraftarlar olan Fenerbahçelilerin bu özellikleri tüm özel hayatlarına yansır.  Fenerbahçe taraftarlarının iddialı karakterleri olduğu da bilinen bir gerçektir. Karadeniz’in hırçın dalgalarından nasibini alan Trabzonspor taraftarının deli dolu karakterde olması kaçınılmaz. Heyecanı seven ve mizah yönü yüksek karakterli taraftarların takımıdır Trabzonspor.

Yansıttıkları karakterler dostane, asi, dominant olabilir ancak tüm taraftarlar bir bütünün ve bu coğrafyanın vazgeçilmez parçasıdır.

Benzer Yazilar

Zengin Erkeklerin Kızlar Üstündeki Etkisi

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Penis Boyu Hakkında Ne Düşünüyor?

Editor

2018’de Gündemde Çok Fazla Yer Alan Teknolojik Olaylar

Editor

Pattaya Gece Hayatı Sizi Şok Edecek!

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

Uzun İlişki Arayan Erkeklerin Uzak Durması Gereken 5 Hata

Yorum Yaz