Image default
Erkek Moda

Üçgen Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

Yüz şekilleri oval yüz, kare yüz, dikdörtgen yüz, yuvarlak yüz ve üçgen yüz olarak çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Her insanın da kendine özgü bir yüz şekli bulunmaktadır. Bugün size yüz şekline göre saç modelleri arasından, üçgen yüze sahip olan erkeklerin hangi saç modellerini tercih etmeleri gerektiğini anlatacağız.

erkek-hacimli-sac-modelleri.jpg

Hacimli Saç Kesimleri

Üçgen yüzlü erkekler için saç kesimleri arasında en çok tercih edilebilecek saç modellerinden biri hacimli saç kesimleridir. Yanlarda ve üst bölgede saçların hacimli bir şekilde bırakılması, üçgen yüz hatlarını dengeleyerek yüzün sahip olduğu kusurları geri plana atar ve daha çok yüzdeki güzel noktaları ön plana çıkarır. Tabi hacimli saçları uzun boyda değil kısa olarak kestirmeniz gerekmektedir.

kakullu-kesim-modelleri.jpg

Kaküllü Saç Kesimi

Üçgen yüze sahip olan kişilerin çeneleri sivri, elmacık kemikleri ise dar bir yapıya sahiptir. Bu yüz şeklinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri çenenin sivriliğini daha da çok ön plana çıkarmamaktır. Bunu başarabilmek için de odak noktasını saçlarınızda tutmanız yararlı olacaktır. Bundan dolayı kaküllü saç modelleri tam da üçgen yüz şekline sahip erkekler içindir. Tabi olayı abartıp saçların yan bölgelerini çok da uzun tutmamak önemlidir. Siz siz olun, uzun çene yapınızı her zaman saçınız ile dengelemeye çalışın.

erkek-kisa-sac-modelleri.jpg

Kısa Saç Modelleri

Üçgen yüze uygun saç modelleri arasında en ideal seçimler kısa olarak kesilmiş saçlardır. Yanların kısa, üst bölgelerin ise bir nebze uzun bırakılmış olduğu saç modelleri, üçgen yüze sahip erkekler için oldukça uygun seçimlerdir. Üst bölgelerin yana doğru taranması, yukarıya doğru şekiller verilmesi ya da bu uzun bölgenin salaş bir şekilde bırakılması, bütün dikkati saçın bu bölümüne çekecektir.

Benzer Yazilar

Erkekleri Çekici Kılan İnce Detaylar

Ahmet DOĞDU

LAMBORGHINI CAR SHOE

Ahmet DOĞDU

80’li Yıllarda Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Kotun Altına Hangi Ayakkabılar Giyilir

Ahmet DOĞDU

Kısıtlı Bütçeyle işyerinde Rahat Giyim

Ahmet DOĞDU

2016’da öne çıkan renk: Yeşil ve tonları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz