Image default
Erkek Moda

Ünlü Markaların Sonbahar Kreasyonları

Dior

Siyah, beyaz, mavi ve kırmızı renklerinden bir kreasyon oluşturan Dior, belli renkleri kullansa da kumaş ve desen çeşitliliği ile farkını bu sezon ortaya koydu. Sadelikten yana olan sonbahar kreasyonu, diğer markaların aksine daha soğuk bir görüntüye sahip. Puantiyeler, ekose desenler ve çizgilerin değişik bir şekilde kullanılması ve tek renk kavramına önem verilmesi bu sezon için Dior'un ayırt edici özelliklerinden biri olacak gibi duruyor.

dior.jpg

Fendi

Prada'dan sonra belki de en renkli kreasyona sahip olan Fendi; leopar deseni, sloganlı kazaklar ve bütün canlı ronlarla sonbahar kreasyonunu gösterime çıkarttı. Dış giyimde şişme kabanların ve fitilli kadife paltoların hakim olduğu sonbahar kreasyonunda oversized modasının etkisi de göze çarpıyor.

giorgio-armani.jpg

Giorgio Armani

Takım elbiselerde mavinin tonları, ceketlerde ise fitilli kadife ön plana çıkartılarak Giorgio Armani'de 2017 2018 kumaş trendleri  belirlendi. Ekose desenin geri dönüşü bu markada da gerçekleşti. Pardesü modellerinde ise kruvaze düğme ile mavi ve yeşil tonları ön planda oldu. Podyumlarda ise aksesuar olarak fötr şapka modelleri, en çok kullanılan aksesuar olarak kendini gösterdi.

Gucci

Sonbahar sezonuna oldukça renkli bir giriş yapan Gucci 2017-2018 moda renkleri konusunda adından söz ettirdi. En çok tercih edilen renkler arasında ise kırmızı, sarı, kahverengi ve mavi bulunuyor. Gucci'nin bu kreasyonunda ekose kumaşlar, çiçek desenleri, geometrik desenler ve hayvan figürleri neredeyse bütün parçalarda kullanılmıştır. 

prada.jpg

Prada

Deri ceket ve pantolonlar, fitilli kadife, geometrik desenler ve pantolardaki kürk detaylarıyla farklı tarzları ortak bünyede barındıran Prada 2017 2018 sonbahar kış trendleri içindeadından söz ettirecekmiş gibi duruyor. Renkler ve vintage parçalarla mükemmel bir uyum yakalayan Prada, kıyafetler dışında deri kasket şapkaları ve el çantalarını önemli bir derecede kullandı.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyiminde Renk Uyumu Neden Önemlidir?

Editor

Bileklik mi? Saat mi? 

Editor

Urban Giyim Tarzı Nasıl Olur?

Editor

Vakko Erkek 2011 – 2012 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Tasarımlarıyla Göz Dolduran Saat Modelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz