Image default
Erkek Moda

Urban Giyim Tarzı Nasıl Olur?

Urban giyim tarzı hip-hop tarzı olarak anılsa da genel hatlarıyla bir çeşit sokak stilidir. Şehirli bir insanın giyim tarzını ifade eder. Urban Street (şehir insanının sokak stili) ve Urban Chick (şehir insanının şık sokak stili) olarak ikiye ayrılır. Rahatlık, özgürlük ve şıklığı bir arada barındırıyor diyebiliriz. Urban giyim erkek stili adı altında yaygın olarak karşılaşılan bir tür stildir özellikle genç erkeklerde yaygın olarak görebiliriz. Urban giyim tarzı erkek alternatif stillerinden biridir. Şıklık ve rahatlığı bir arada görebildiğimiz bu tarz, iş temposunun ağırlığından sıyrılmak isteyen erkekler için ideal bir seçenek olabilir.

Üst Giyim Seçimi

Merkezde salaşlık esastır. Bol kesim sweatshirtler ve uzun desenli gömlekler, uzun trençkotlar, blazer ceketler, süveterler, boğazlı kazaklar, üstü bol yazılı, baskılı ve yırtık detaylı t-shirt modelleri, hoodie modelleri, kapüşonlu uzun yün hırkalar ve kot ceketler, omzu düşük trikolar ve sıklıkla bele bağlanarak kullanılan oduncu gömleklerini görürüz. Üst üste giyinmek, özen göstermemiş havası yaratmak önemlidir. T-shirt içine giyilen uzun kollu çizgili trikoları ve gömlek üzerine giyilen t-shirtleri bu kullanıma örnek verebiliriz.

Urban Giyim Tarzı
Urban Giyim Tarzı

Alt Giyim Seçimi

Dar kesim ve boru paça jeanler (yırtık jeanler de yaygındır), kargo pantolonlar, desenli kumaş pantolonlar, şortlar, renkli uzun çoraplar görürüz.

Ayakkabı Seçimi

Büyük postallar ve botlar, sneakers model günlük ayakkabılar, siyah detaysız klasik ayakkabılar kullanılır.

Urban Giyim Erkek
Urban Giyim Erkek

Aksesuar Seçimi

Son adımda bu salaş tarzı tamamlayacak takıları (uzun zincirler, pantolon kenarlarından bırakılan sallantılı detaylar ve fazla sayıda zımbalar)  görürüz. Şapkalar ve bereler kullanabilirsiniz. Özellikle cap modelleri yaygın olarak kullanılır. Bel çantaları kullanabilirsiniz. Uzun zincir kemerler kullanabilirsiniz. Bunun dışında sokak tarzı ile özdeşleşen paten, kaykay ve longboardlar ile de son noktayı koyabilirsiniz.

Son olarak urban giyim tarzı ile uyum sağlayacak saç kesim modelinin ne olduğuna karar vermek isterseniz, 2019 erkek saç modası hakkındaki önerilerden de faydalanabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin Doğal Taş Bileklikler

2018 Kış Stiliniz İçin Alışverişe Hazır Mısınız?

Kravat Nasıl Bağlanır?

Editor

ADIDAS | PORSCHE DESIGN BY

Ahmet DOĞDU

Erkek Dolabında Olması Gereken Parçalar Nelerdir?

Editor

2018 Kışı için Büyük Soru: Kaşmir mi, Şişme Montlar mı?