Uzun boya sahip erkeklerin, vücut yapılarından kaynaklanan sebeplerden dolayı seçeceği kıyafet çeşitleri sınırlıdır. Çünkü uzun boylu erkeklerde bazı modeller şık durmayabilir, dar, kısa... Uzun Boyle Erkekler için Birbirinden Şık Ceketler

 

Uzun boya sahip erkeklerin, vücut yapılarından kaynaklanan sebeplerden dolayı seçeceği kıyafet çeşitleri sınırlıdır. Çünkü uzun boylu erkeklerde bazı modeller şık durmayabilir, dar, kısa ve sönük gözükebilir. Bu kıyafetlerden bir tanesi de cekettir. Bildiğiniz gibi ceketler erkeklerin şıklığını tamamlayıcı bir özelliktedir. Bu özellik itibar ile normalde özen gösterilen ceket seçimi, uzun boylu erkekler için bir kat daha fazla önem gösterilmesi gereken bir konudur. Peki, uzun boylu erkekler için hangi model ceket modelleri idealdir, dilerseniz bu modellere bir göz atalım.

ceket-modelleri-2016

Bol Düğmeli Ceketler

Yapı itibari ile genelde ceketler, 2 ya da 3 düğmeden oluşur. Fakat uzun boylu erkekler üzerinde bu standart model ceketler genelde sıkı ve dar durarak, deyim yerindeyse uzun boylu erkeklerin üzerinde tam anlamı ile oturmaz. Bu yüzden uzun boylu erkeklerin tercih etmesi gereken ceket modelleri 4,5 düğmeden oluşmalı ve vücudu sıkmamalıdır. Böylece ceket, uzun boylu erkekte şık, zarif ve beden yapısına uygun bir görüntü kazanır.

erkek-modasi-ve-ceketler

Çift Yırtmaçlı Ceketler

Bildiğiniz gibi uzun boylu erkeklerin, ölçüleri genelde uzunlukları ile paraleldir. Bu yüzden, klasik ceket modelleri, uzun boylu erkeklerin vücudunu sıkabilir ve rahat hareket etmelerini kısıtlayabilir. Uzun boylu erkeklerin bu tarz sorunlar ile karşılaşmamaları için çift yırtmaçlı ceketler doğru bir tercih olacaktır. Bu şekilde uzun boylu erkekler, ceketin içinde daha rahat hareket imkânı bulurken, çift yırtmacın kattığı hava ile daha şık bir görüntüye sahip olacaklardır.

erkek-modasinda-2016-trendleri

Dar Kesim Ceket Modelleri

Eğer uzun boyunuzu avantaja çevirerek, vücut hatlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, dar kesim ceketler sizin için en iyi alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Dar kesim ceketler, vücudunuzu sararak hatlarınızı ön plana çıkarır ve şık bir görüntü sergilemenize yardımcı olur.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir