Image default
FelsefErkek

Uzun İlişkiye Sahip Erkeklerin Çok İyi Bildiği 7 Şey

Şu hayatta herkesin peşine düştüğü yegane şey sevgiden başka ne olabilir ki?Değer vermek ve aynı şekilde değer gördüğünü bilmek,sıkıntı ve zorluklarda arkanda birilerinin olduğunu hissetmek şüphesiz ki paha biçilemez hisler.Zor olan ise bu umutlarla başlatılan ilişkilerinin uzun soluklu olmasını sağlamaktır.Bu tür ilişkiler yaratmak bir erkek için nisbeten daha zordur.Hayatınızı tek ve yegane birine açmak,onunla paylaşmak başta biraz ürkütücü gelse de zamanla bir bilinmezlik olmaktan çıkar.İşte uzun ilişiye sahip erkeklerin çok iyi bildiği yedi şey:

1.HER HAREKETİNİ ÖNCEDEN TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ

Uzun bir ömür biçtiğiniz ilişkiniz elbette onu tanımanıza geniş olanak sağlar.Vereceği tepkileri,mimiklerini,sorularını ve cevaplarını ezbere bilirsiniz.Sakın bundan faydalanabileceğinizi sanmayın.Unutmayın ki kadınlar zaman zaman bunlardan çok daha fazlasına hakim olabilir.

2.SEVGİ ALIŞKANLIĞA DÖNÜŞÜR

Belki de aile ve dostlarınızdan bile daha çok yan yana olacağınız partneriniz sizde bir tür alışkanlığa dönüşebilir.Hayatınızın büyük bölümünde yer alan bu birey zamanla rutinlerinizin bir parçası olur.Ayrılık acılarının asıl nedeni de bu alışkanlıkların yerinin doldurulamaması değil midir zaten?

3.ARKADAŞ ÇEVRENİZ ORTAKTIR

Gerek tekrarlayan karşılıklı kıskançlık krizleri,gerek sürekli yan yana olma çabası,onaylanmayan insanlarla kurulan arkadaşlıklar gibi birçok nedenden ötürü zamanla çevreniz ilişkiniz doğrultusunda şekillenir.En yakınınızın partneriniz olacağı su götürmez bir gerçekken arkadaşlık ilişkilerinin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

4.BİRBİRİNİZİ DEĞİŞTİRMEKTEN VAZGEÇERSİNİZ

Onca zamanın ardından beklentilerin aksine karşılaştıklarınızı kabullenir,ilişki ve partnerde değişimler yaratma çabanızdan vazgeçersiniz.Nedeni belki zaman içinde şekillenen sevginizden,belki de sevginizi şekillendiren asıl şeyin onun  bütününe duyduğunuz ilgiden ileri geldiğinin farkına varmanızdandır.

5.EVLİLİĞE OLAN BAKIŞ AÇINIZ DEĞİŞİR

Bir çok erkeğin korkuyla yaklaştığı bir müessese olan evliliğe;onun desteği,bilhassa ikna kabiliyetiyle farklı bir gözle bakmaya başlarsınız.Evlilik artık sizin için o kadar da uzak bir ihtimal değildir.

6.HAYALLERİNİZ ARTIK  İKİ KİŞİLİKTİR

Hayata dair planlarınız mı var? Tekrar gözden geçirin.Çünkü artık iki kişilik  karar veriyorsunuz.Uzun ilişki sahibi erkeklerin en iyi bildiği şeylerden biri de tek başlarına bırakın gelecek hakkında hayaller kurmayı,kısa vadeli planlara girişmek gibi bile bir lüksleri yoktur.Her hayaliniz muhakkak onu da içerir.Birlikte kurulan hayaller gerçekleştirilmek üzere ilişki devam ettirilir.

7.MUTLULUĞA YER AÇIN 

İlk başlarda sindirmekte zorlandığınız ilişkiniz zamanla vazgeçilmeziniz oluverir.Kimseyle paylaşamadığınız sorunlarınızı onunla paylaşır,hüzün ve mutluluklarınızı birlikte yaşarsınız.Yanı başınızda onun varlığını hissetmenin size getireceği mutluluk kısa dönemli ve ciddiyetsiz ilişkilerden kat kat fazladır.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Kadınlara Sormaktan Çekindikleri Sorular

Ahmet DOĞDU

Kadın erkek ilişkisinde aile faktörü

Ahmet DOĞDU

İlk Buluşmada Bunları Yapmayın

Kadınlar Neden Mutsuz Erkekleri Çekici Buluyor?

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Editor

Aşk Mı? Para Mı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz