Image default
Erkek Moda

Uzun Saçlı Erkekler İçin Bakım Önerileri

Son zamanlarda oldukça popüler olan uzun saçlar, erkeklere son derece havalı ve özgür bir hava katıyor. Fakat harika görünen uzun saçlara sahip olanın yolu da düzenli bakım uygulamaktan geçiyor. Erkek uzun saç bakımı biraz vakit alıyor. Fakat gereken özeni göstermediğiniz takdirde saçlarınız soluk ve bakımsız bir hal alacaktır. Siz de hayalini kurduğunuz sağlıklı ve havalı uzun saçlara sahip olmak için aşağıdaki ipuçlarına bir göz atabilirsiniz.

Saçlarınızı Düzenli Aralıklarla Kestirin

Saçlarınız uzama aşamasında olsa da kestirmeyi ihmal etmemelisiniz. Bunu yaparak hem saçlarınızın şeklini koruyabilir hem de uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Rutin Temizliğinize Özen Gösterin

Uzun saçlarınızı düzenli aralıklarla yıkamanız gerekiyor. Erkekler gün içerisinde hava kirliliği ve toz gibi faktörlere maruz kalarak kirlenen uzun saçlarını rutin olarak yıkamayı alışkanlık haline getirmeli.

Ilık Su İle Yıkayın

Sıcak su saçlarınızda ve saç derinizde kuruluğa yol açabileceğinden dolayı saçlarınızı ılık suyla yıkamanız daha doğru olacaktır. Fakat yıkadıktan sonra durulama aşamasında soğuk su kullanmak kan dolaşımı arttırıyor ve saçları daha parlak bir görünüme kavuşturuyor.

Hangi Sıklıkta Yıkanmalı

Bazı erkekler saçlarını her gün bazıları ise daha az sıklıkta yıkıyor. Saç uzmanları da bu konuda farklı önerilerde bulunuyor. Bazı saç uzmanları saçların her gün yıkanmasını önerirken, bazıları ise daha az sıklıkta yıkanmasını tavsiye ediyor. Bunun nedeni de her gün yıkanan saçlarda kuruluk oluşabilmesidir.

Isıl İşlem Uygulayan Ürünler Saçlarınıza Zarar Veriyor

Kısıtlı zamanlarda erkekler için kurtarıcı bir ürün olan saç kurutma makinesi saçlarınız için oldukça zararlıdır. Uzun saçlı erkeklerin tercih ettiği düzleştirici ya da saç maşası gibi ısıl işlem uygulayan ürünler de kırıklara yol açabiliyor.

Benzer Yazilar

Erkekler İçin En Tarz Takım Elbise Modelleri

Editor

Üniversiteli Erkeklerde Yaz Okulu Giyim Modası

Baby Face Yüze Sahip 5 Erkek Ünlü

Ahmet DOĞDU

Bu Sene Erkekler Pantalonlarını Kısaltıyor

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Retro Modası

Ahmet DOĞDU

Kot Pantolonun Altına Klasik Ayakkabı Giyilir Mi?

Editor

Yorum Yaz