Image default
Erkek Moda

Uzun Saçlı Erkekler İçin Bakım Önerileri

Son yılların en büyük trendlerinden olan uzun sakal ve uzun saç modası, erkeklerin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Özellikle uzun saç seven erkeklerin, bu konuda bazı bakım önerilerine ihtiyacı olduğu da fazlası ile aşikar. Hem uzun saç seven hem de nasıl bakım yapacağı konusunda pek fazla bilgisi olmayan beyler için bazı saç bakım önerilerinde bulunacağız. Saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesi için yıkama esnasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlilerinden biri şampuanlama aşamasıdır. Saçlarınızı şampuanlarken başınızın üzerinde toplu bir şekilde değil de saç köklerinden uçlara doğru şampuanlamanız gerekir. Aksi halde saç kırıkları artabilir.

sac-nasil-temizlenir

Erkeklerde de kadınlarda olduğu saçlar sürekli temiz saklanmalıdır. Bunun için 2 günde bir yıkama işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. Toz, kir ve benzeri nedenlerden kaynaklanan yağlanmayı yok etmek için yıkama işlemi yapmanı şarttır. Saçlarınızı yıkarken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de aşırı sıcak su kullanmamanızdır. Olabildiğince ılık su ile yıkayacağınız saçlarınız kurumaz ve kırıkların oluşumu da engellenmiş olur. Şampuanlama aşamasından sonra uygulayacağınız kremleme bölümünde de saç köklerinden uçlara doğru bir işlem gerçekleştirmeniz gerekir. Saç bakımı için oldukça önemli olan bu adımlar, saçlarınızın daha sağlıklı olmasında büyük rol oynayacaktır.erkekler-icin-sac-bakimi

Saçlara yapılan bir diğer bakım da belirli aralıklarla saç uçlarını kestirmektir. Sürekli uzayan saçlarınızın kırıklarını aldırmak, çok daha hızlı bir uzama süreci yaşamanıza katkı sağlayacaktır. Erkeklerde saç bakımı söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de soğuk su kullanımıdır. Soğuk su ile yıkanan saçlar daha parlak ve dolgun bir yapı kazanır. Kan dolaşımını hızlandıran soğuk su saç kökleri ile oldukça faydalıdır. Tüm bunların yanı sıra saçlarınızı sıcak hava ile kurutmamanız da oldukça önemlidir. Saçı doğal haline bırakarak kendi kendine kurumasını beklemenizde yarar var.

Benzer Yazilar

Bu Kışın Erkek Bot Modellerine Bakış

Ahmet DOĞDU

Erkek Cekette Drop Nasıl Kullanılır?

Ahmet DOĞDU

Lüks Arabalar Kadınların Dikkatini Çekiyor mu?

Ahmet DOĞDU

Erkek 2019 İlkbahar/Yaz Güneş Gözlüğü Trendleri

Editor

Erkeklerde Düz Beyaz Tshirt Kombinleri

Yaz Trendi Erkek Bileklik Kombinleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz