23.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Genel

Uzun Saçlı Erkeklere Özel Bakım Önerileri

Uzun saç her sezonun trend stil önerileri içerisinde yer alsa da, gerek kadınlarda gerekse de erkeklerde uzun saç akımı dahilinde uygulanması gereken belirli bakım teknikleri bulunmaktadır. Bu bakım teknikleri ve ilgili yardımcı ekipmanların periyodik olarak uygulanmaması durumunda, senede ortalama olarak 15 santimetre uzamakta olan saç telleri cansız, sönük ve mat bir görünüme kavuşmalarının yanı sıra kırık sorunu yaşanacağı için saç uzaması da sağlıksız bir süreçte ilerleyecektir. Bu tarz durumların yaşanmaması adına uzun saçlı erkeklerde de gerekli periyodik bakımların aksatılmaması büyük önem taşımaktadır.

erkeklere-ozel-bakim-onerileri

Uzun saçlı erkekler için en sık dikkate alınması gereken kriter, saçların gün aşırı yıkanmaması gerektiğidir. Unutmamak gerekir ki saç derisinde oluşan yağ, aynı zamanda saçın en doğal bakım malzemesidir. Bu sebeple mevcut yağlı görünüm tüm saçı etkilemesi için, iki günde bir olacak şekilde saç yıkamak hem daha sağlıklı hem de daha canlı bir görünümün oluşmasını sağlayacaktır.

Uygulanabilecek bir başka yöntem ise, saç yıkama sırasında vücut ısısından daha yüksek sıcaklıkta suyun kullanılmaması olmaktadır. Yüksek ısıda olan su, uzun saçlı erkekler için saç derisini kurutucu ve tahriş edici sonuçlar yaratabilmekte ve bunun sonucunda da saç telinde kırılma ve kopma yaşanabilmektedir.

uzun-sac-bakimi

Uzun saçlı erkeklerin uygulayabileceği bir başka pratik bakım önerisi ise, saç yıkama tekniği ile ilgili olmaktadır. Duş ve banyo anlarında saçı toplayarak yıkamak, kırıkların sayısını oldukça arttırmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına saçları, dipten uca olacak şekilde açık ve nazik hareketlerle yıkamak daha iyi sonuçların elde edilmesine yol açmaktadır. Saç yıkama işleminden sonra kurutma aşaması da uzun saçlı erkekler için oldukça önemli olmaktadır. Sıcak hava çıkartan kurutma makineleri yerine doğal olarak kurumaya bırakılması gereken saçlar, bu uygulama ile daha gür ve sağlıklı olarak uzamaktadır. Ayrıca iki ayda bir olacak şekilde düzenli olarak saç kırıklarını aldırmak, saçların uzamasında oldukça iyi sonuçların yaşanmasını sağlamaktadır.

Benzer Yazilar

Kadın Erkek Cildi Cilt Bakımı Farkları

Editor

Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tüyolar

Editor

Erkekler İlişkiler Hakkında Ne Düşünüyor?

Editor

Bir Kadının Sizi Aramamasının 4 Nedeni

Editor

Seyahat Tutkunlarına Hediye Edilecek Aksesuarlar

Editor

Zengin Erkeklerin Kızlar Üstündeki Etkisi

Editor