Image default
FelsefErkek

Uzun Süreli İlişkilerde Karşılaşılan Problemler

İlişkilerde her zaman sorunlar olabilir ve ilişkilerde sorunlar nasıl çözülür diye düşünebilirsiniz. Zaman geçtikçe sorunların oluştuğu uzun süreli ilişki için ne yapılmalı, gibi soruları da ele alacağız bu yazımızda.

İlişkinin Monotonlaşması

İlişkinin ilk zamanları her ne kadar heyecanlı, aşk ve sevgi dolu olsa da zaman geçtikçe ve çiftler birbirini daha iyi tanıdıkça ilişki monotonlaşabilir. İlk zamanlardaki o heyecanı geri bulmak zor olsa da ilişkiye az da olsa heyecan katmak, yenilikler monoton ilişkiye ilaç gibi gelecektir.

zun-iliskilerdeki-problemler.jpg

Alışmak

Partnerler zaman geçtikçe kendilerine şu tarz sorular sorabilir; “Ona gerçekten aşık mıyım yoksa sadece alışkanlık mı?”

Sıkılmak

Monotonluğun bir sonucu olarak görülebilir sıkılma sorunu. Kısa süreli ilişkilerde de görülme ihtimali olan; fakat uzun sürelilerde daha fazla görülen bir sorun bu da.

Heyecan mı?

uzun-iliskilerin-sorunlari.jpg

Eskiden kişileri heyecanlandıran en büyük şeyler bile bir süre sonra sıkıcı bir hal alabilir ve bu da heyecanın azalmasına sebep olabilir. Uzun ilişki için tavsiyeler verecek olursak heyecanı zirvede tutmanız ilk önerimiz olur.

Evlilik

Belli bir zaman sonrası gerek çevrenizdeki insanların soruları olsun, gerekse sizin “Bu ilişki nereye gidiyor?” diye düşünmeniz olsun üzerinizde bir evlilik baskısı oluşacaktır ve bu da gergin hissetmenize sebep olacaktır.

Cinsellik De Sıradanlaşabilir

Cinsel ilişkinin ilk seferleri heyecanlı, arzulu olsa da zamanla rutin bir şeye dönüşür. Bu rutinliğe yakalanmamak için mümkün oldukça yeni şeyler denemelisiniz.

Mecburiyet Hissi

Zaman geçtikçe sanki partnerinizden ayrılamayacakmışsınız gibi veya onsuz devam edemeyecek gibi hissedebilirsiniz, kısacası o kişiyle beraber olmak zorundaymış gibi hissedebilirsiniz.

Küçük Bir Sorun Ne Kadar Büyüyebilir Ki?

En basit bir sorun bile ilişkide büyük bir sarsıntı yaratabilir.

zun-iliskilerde-siradanlasma.jpg

Çevre

Uzun süreli bir ilişkiniz varsa bu ilişkiye aile de müdahale edebilir, arkadaşlar da, alakasız bir komşu da. İlişki süresi uzadıkça insan müdahaleleri o kadar artar ve bu da ilişkinizde sorunlara yol açabilir.

Yıpranmışlık ve Yorgunluk

Zaman geçtikçe ortaya çıkan bunca sorunun yavrusudur yıpranmak. Yıpranma sonucu ilişkinizde gerginlik benzeri birçok sorun ortaya çıkabilir.
 

Benzer Yazilar

Kariyer Hedefinizde Yol Gösterici Püf Noktalar

Ahmet DOĞDU

Erkeklere odun diyenler, bi’ bakar mısınız?

Ahmet DOĞDU

Aşkın Tartısı Yoktur

Editor

En Muhteşem Erkek Burcu Hangisidir?

Ahmet DOĞDU

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Evliliği Boşanma Girdabından Kurtarmanın Yolları

Editor

Yorum Yaz