Image default
FelsefErkek

Uzun ve Huzurlu Birliktelik İçin Olmazsa Olmazlar

İlişkilerini yeni başlatan çiftler genellikle büyük bir sevgi bağı ile yola çıkarlar ve bu durumun devamlı olacağını umut ederler. Peki, gerçekten huzur dolu ve sürekli ilişki gerçekleştirilebilecek bir olgu mudur? Cevabımız, tabii ki de evettir. Nasıl bu durum sağlanacağı ise aslında söylemesi çok kolay olan fakat; uygulamaya gelince çoğu bireyin beceremediği ilkelerin toplamıdır. Peki nedir bu ilkeler?

Öncelikle Sabır: Neye sabır ve ne şekilde sabır sorularının cevabı ise ilişkilerini sürdüren çiftlerin özel durumlarına göre farklılık arz eder. Örneğin, çiftler genellikle bazı şeyleri birlikte yapmayı ve birlikte vakit geçirmeyi çok severler. Ama bazen bazı konularda zevklerin uyuşmazlığı olur. Bu tür anlaşmazlık durumlarında sabır şarttır.saglikli-iliski-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler.jpg
 Sonrasında Empati: Her şeyin çözüme kavuşmasında büyük rol oynayan empati çiftlerin ilişkilerinde de başrol oyuncularından birisidir.
 Devamında Aidiyet Duygusu: Çiftler eğer birbirlerini bir bütün olarak tasavvur edip o şekilde bir aidiyet duygusu oluşturabilirlerse ilişki sürecinde karşılaşılacak aşılması zor engelleri aşabilirler.
Olmazsa Olmaz Saygı:  Ne şart altında olursa olsun, çiftler karşılıklı saygıdan asla taviz vermemelilerdir. Unutulmamalıdır ki saygı karşılıklıdır. Tıpkı aynadaki yansımalar gibi saygı da kişinin kendi saygı seviyesine göre şekillenir.

uzun-sureli-iliskiler-icin-neler-yapilmali.jpg

Bütün bu ilkeler, aslında birbirleriyle ilişkilendirilebilecek şeylerdir. Hepsinin sağlayacağı en büyük kazanç, çiftler arasındaki sevginin muhafazasıdır. Bireyler bu konularda ne kadar hassas olurlarsa ilişkileri de o kadar huzurlu ve uzun olur. Evliliğe giden ilişkiler düşünüldüğünde bu saptamanın çok doğru olduğu rahatlıkla anlaşılacaktır. En basitinden elli sene altmış sene ilişkilerini sürdürebilen yaşlı çiftler gözlemlendiğinde bu çiftlerin sahip olduğu en büyük erdemin karşılıklı sevgi ve tahammül olduğunu gözlemlemek çok da zor olmayacaktır.

uzun-iliskinin-sirri.jpg

Uzun ilişki peşindeki çiftlerin aslında örnek almaları gereken kişiler çok da uzakta değildir. Sevgisinden uykuları kaçan, sevdalısı olduğu rahat etmeden kendisi asla huzuru bulamayan ve de kendisinden önce yârini düşünen bu yüce insanlar şu anda aramızdalar. Bu yüce sevda ve özveri abideleri annelerimizdir. Eğer gerçekten de uzun ve huzurlu ilişki aranansa annelerin evlatlarına olan aşkını idrak etmek ve bu seviyeyi partnerinize karşı elde etmek kesin çözüm olacaktır.

Benzer Yazilar

Romantik Bir Yılbaşı Gecesi için Harika Öneriler

Erkekleri Sinir Eden 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Kızlara sorduk: Aldatmanın sınırı nedir?

Ahmet DOĞDU

Sevgilisi Olunca Arkadaşlarını Unutan Erkekler

Ahmet DOĞDU

Serserilik Her Erkeğin Ruhunda Var

Editor

Kadınların Erkekleri Terk Etmesinin 8 Bariz Nedeni

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz