Image default
Vajinalog + 18

Vajinismus ile Başa Çıkma Yöntemleri

Vajinismus, kadınlarda çevresel ve sosyal baskılar sonucu oluşmuş psikolojik bir rahatsızlıktır. Toplumumuzun cinselliğe sağlıklı bir bakış açısı ile yaklaşmaması sonucunda hem kadın hem de erkeklerimize cinsellik yanlış ve kötü anlatılmış olur. Bu hatalı anlatım nedeni ile küçük yaşlardan itibaren kız çocuklarında cinsellik korkusu başlayabilir.

Bu cinsel psikolojik rahatsızlığın ülkemizde çok yaygın olma nedeni toplumun ve ebeveynlerin cinsellik hakkında çocukları yanlış ve kötü bilgilendirmesidir. Ebeveynlerin çocuklarına sağlıklı bir cinsel eğitim vermemesi üzerine çocuklar, cinselliği kalıplaştıran ve gerçeklikten uzak bir şekilde yansıtan medyadan cinsellik öğrenmeye itilmiş olur ve bu durum da, çocukların kişisel ve cinsel gelişimlerinin yanlış olarak gelişimine neden olur.

Vajinismus Belirtileri
Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtileri olarak cinsel ilişkiden korkmak veya cinsel ilişki sırasında kadının psikolojik nedenlerden dolayı erkeği bir tehdit olarak görmesi nedeniyle vajinasının kasılması ve penisi içine alamaması şeklinde aktarabiliriz.

Toplumumuzun genelinde kadınlar hayatı boyunca erkeğin bir tehdit unsuru olduğunu ve onlardan sakınmak ya da saklanmak zorunda olduğunu öğrendiği bir eğitim anlayışıyla yetiştirildiği için istemsiz olarak kadında da cinsellik bir tabu haline gelir ve cinsel ilişki sırasında istemsizce kasılır. Ayrıca çocukluk zamanında yaşanan cinsel travmalar nedeni ile de oluşabilmektedir.

Vajinismus Tedavisi
Vajinismus Tedavisi Var Mıdır?

Vajinismus Tedavi Edilebilir mi?

Her rahatsızlık gibi vajinismus tedavisi de vardır. Bu rahatsızlığın tedavisi için cinsellik üzerine olan bu rahatsızlıklarınızı saklamamalısınız. Kendinizi suçlu hissetmek yerine profesyonel doktorlar tarafından yapılan psikolojik seanslar ve doktorunuzun tavsiyeleri sayesinde bu rahatsızlıktan kurtulabilir ve sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz. Bu gibi seanslarda hastalara genellikle kendini rahat hissetmesi için çeşitli araç gereçler ya da tedavi için egzersizler verilmektedir. Siz de bu tedavi yöntemi ile sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Kendini Çeken Modeller

Ahmet DOĞDU

dövme sanatı ve kadınlar 5

Ahmet DOĞDU

Dünyanın Seçilmiş En Seksi 7 Kadını

Editor

Çok Cinsel Deneyim Evlilik Hayatını Nasıl Etkiler?

Ahmet DOĞDU

5 Adımda Seks Bağımlılığı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerdeki Cinsellik Sonrası Tutumlara Dikkat

Ahmet DOĞDU