Image default
Erkek Sağlık

Vajinismus Sorunuyla Karşılaşan Erkeklerin Yapması Gerekenler

Vajinismus genel olarak kadınlarda görülen bir cinsel işlev bozukluğudur. Ülkemizde birçok kadın da bu şekilde bir sağlık sorunu oldukça yaygın bir durumdadır. Her 10kadından bir tanesi bu hastalık için mücadele vermektedir. Genel olarak kadınlar cinsel birleşme isteseler bile bu durumda iken asla yakınlaşarak bir cinsel temas uygulayamazlar. Vajinismus sorunuyla karşılaşan erkeklerin yapması gerekenler in başında sabırlı ve aceleci olmamaları gelmektedir.

vajinusmusla-karsilasan-erkekler

 

Erkeklerin eşlerine yaklaşımı daha ılımlı olması gerekmektedir. Kendi arzuları ve istekleri olmadan asla zorla bir ilişki istememelidirler. Vajinismus kadınlarda çok ciddi ağrı ve sancılara neden olmaktadır. Kadınlarda genel olarak bir refleks olarak başlamaktadır. İlişkiye girmeden kasılma, titreme, aniden bacakları kapatma gibi bulgular ile başlamaktadır. Vajinismus sorunuyla karşılaşan erkeklerin yapması gerekenler eşleri ile birlikte hareket etmeleri ve zorla ilişkiye girmeye çalışmamaktır. Çünkü her ne kadar kadınların karşılaşmış olduğu bir sorun olarak algılansa da aslında eşiniz ya da partneriniz ile ortak aşılabilecek bir durumdur. Bir çeşit çift sorunu olarak da adlandırılabilmektedir. Eşinize yeterli bir şekilde isteklendirme sağlatmanız gerekmektedir. Kişiler tek başına bu sorunu genel anlamda atlatamaz. İlgili hekimden destek almaları gerekmektedir. Çoğu erkekler kadınların bu sorununu hastalık olarak görmemektedir. Fakat normal bir hastalık gibi belli süreçler aşılarak bu sorun giderilebilmektedir.vajinusmus-tedavisi

 

Vajinismus sorunuyla karşılaşan erkeklerin yapması gerekenler sadece davranış ile sınırlı değildir. Eşine olan düşüncelerinizi de değiştirmeniz gerekmektedir. Eşinize karşı sert asabi olmanız sadece onu kendinizden soğutmanızı sağlar. Bu da bu süreci kısaltmak yerine daha çok aşılmaz bir sorun haline getirmektedir. Eşlerinize destek olmanız gerekir. Karşı tarafa ne kadar güven verirseniz, bu hastalığı o kadar kısa sürede yenmenize destek olmaktadır.

 

Benzer Yazilar

Burun Estetiği ve Değişim

Editor

Sabah Ereksiyonunun Nedenleri

Editor

ERKEKLERDE CİNSEL GÜCÜ ARTIRMANIN 5 YOLU

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Estetik Müdahalelere Bakış

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Sağlıklı Yaşam Tavsiyeleri

Yağsız Bir Vücudun Hayalini Kuran Erkeklere 5 Öneri

Yorum Yaz