Image default
Erkek Sağlık

Vazektomi Nedir?

Son zamanların en çok sorulan soruları arasında; Korunma olasılığı en fazla işlem sayılan vazektomi nedir? Vazektomi olan erkeklerin cinsel hayatlarında ne tarz sorunlar yaşanır? Bu korunma yönteminden sonra, vücutta ne gibi değişiklikler meydana gelir? Vazektomi uygulanmış olan erkeğin yaşamında olabilecek değişiklikler nelerdir? Çok konuşulan vazektomi aslında tam olarak nedir? Vazektomi zararları nelerdir? soruları bulunmaktadır. Bu yazımızda, bütün bu soruluların cevaplarını sizin için kaleme aldık.

Bilinen En Etkili Cerrahi Korunma Yöntemi

Vazektomi erkeğin sperm hücrelerinin, testislerinden depolandıkları olan bölgeye geçişinin cerrahi operasyonlar ile kalıcı bir şekilde engellenmesi olayıdır. Ailesini oluşturmuş, artık çocuk sahibi olmayı düşünmeyen ve bilinen diğer bütün korunma yöntemlerini denemiş ancak istediği sonuçları elde edememiş erkekler için son çare ancak en etkili korunma yöntemidir. Bu cerrahi operasyon sonucunda artık eri dönüş çok ama çok zordur. Yapılan bu işlem sonucunda erkeğin vücudunda herhangi bir değişikliğin meydana gelmesi söz konusu değildir. Olay tamamen erkek vücudunun ürettiği spermlerin dışarıya atılmasını engelleme durumudur. Vücudun ürettiği spermler dışarıya atılmak yerine, vücut tarafından kendiliğinden absorbe edilmektedir. Sıra geldi vazektomi nasıl yapılır sorusuna.

Vazektomi Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

İlk olarak vazektomi operasyonu için hastane de yatmaya gerek bulunmamaktadır. İlk etapta hayaları saran deri uyuşturulur, ufak çapta bir kesi uygulanır ardından tohum kanalları on beş dakikalık bir işlem ile bağlanarak operasyon sonlandırılır. Vazektomi operasyonundan sonra cinsel yaşantınızda herhangi bir değişiklik olmaz. Vazektomi sonrası cinsellik açısından boşalma ve sertleşme aynı oranda devam eder. Eşiniz hamile kalmaz. Korunma tam olarak üç ay sonra başlamaktadır. Bu 3 aylık sürenin sonunda sperm incelemesi yaptırmalısınız ve eğer tahlillerde sperm bulunmaz ise korunmanın başladığı anlaşılmaktadır. Bu 3 aylık sürede yaşanan cinsel birlikteliklerde mutlaka korunmalısınız.

Benzer Yazilar

Erkeklerde En Çok Görülen Kanser Türleri

Ahmet DOĞDU

Beyaz Dişlere Giden 9 Yol!

Ahmet DOĞDU

ERKEK SAĞLIĞI İÇİN ÖNEM TAŞIYAN TESTLER

Editor

En seksi seks sırları

Ahmet DOĞDU

 Ereksiyon Sorununu Tedavi Eden 5 Yoga Hareketi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Bel Fıtığı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz