Image default
Erkek Sağlık

Vejetaryenler sekste daha mı başarılı?

Hem öyle hem değil. Vejetaryenlerin beslenme şekli onlara, et yiyenlere nazaran çok daha büyük ölçüde enerji veriyor. Her 4 erkekten biri 65’ine gelmeden iktidarsız oluyor ama vejetaryenlerin iktidarsızlığın en büyük sebeplerinden biri olan arter tıkanıklık problemi yaşamaları çok daha nadir bir durum. Milliyet’in haberine göre, vejetaryenlerin çoğunun vücudu da daha biçimli oluyor, vücut imajını koruyor olmaları da çıplakken çok daha rahat olmalarını sağlıyor.

Ama vejetaryenler de çinko yoksunluğu yaşıyor. Ve eğer yeterince çinko almazsa vücut erkekte de kadında da libidonun anahtarı olan testosteron salgılamıyor. Vejetaryenler aynı zamanda B12 almakta da sıkıntı yaşadıkları için yorgunluk, nefes darlığı ve zayıf bağışıklık sistemi gibi problemler yaşıyorlar.

Yani et yiyip yememeniz önemli değil; cinsel hayatınızın kalitesi genel sağlık durumunuzun kalitesine bağlı. Önemli olan; dengeli beslenmek, egzersiz yapmak, kalp ve ruha önem vermek, istek ve ihtiyaçlar konusunda kendine dürüst olmak ve yeni deneyimlere açık olmak…

(Haberturk)

Benzer Yazilar

Beyaz Dişler İçin Hangi Besinlerden Uzak Durmalısınız?

Editor

Elektronik Sigara Tehlikesi

Editor

Diş Taşı Nedir Neden Oluşur?

Editor

Sağlıklı Bir Erkek Olabilmek için Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yaza Fazla Kilolarla Girmemek İçin Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Varikosel Hastalığı ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz