Image default
Erkek Sağlık

Vücut Geliştirme Yapmak İsteyen Erkekler İçin 7 Öneri

Vücut gelişmenin amacı vücudumuzdaki kas kütlesini artırmaya çalışmaktır. Son dönemlerde birçok ünlü aktör ve televizyon starının gelişmiş vücutları ile karşımızda yer alması vücut geliştirmeye olan merakı arttırmıştır toplumda. Erkekler hem kızları etkilemek için hem de aynaya baktıklarında daha güzel ve fit bir görünüme sahip olmak için vücut geliştirme yapmak isterler. Fakat vücut geliştirme inceliklerini olan bir konudur. İnsan sağlığını yakından ilgilendiren vücut geliştirme yanlış bir hareket yapıldığında yahut yanlış beslenme ile desteklendiğinde kalıcı zararlar verebilir vücudumuza. Yazımızda vücut geliştirme yapmak isteyen erkekler için 7 öneriden bahsedeceğiz.

vucut-gelistime-yapmak.jpg

 

1) PROGRAMLI OLUN

Vücut geliştirme ve sporsal aktiviteler günübirlik yapılabilen işlerden değildir. Sürekli olmalı ve günün belirli vaktini bu aktiviteler için ayırmalıyız. Antrenman programları yapmalı yahut bu konuda profesyonel olan kişilerden destek almalıyız.

2) ISINMAYI ASLA İHMAL ETMEYİN

Spora başlamadan yapılması gereken en önemli şey ısınma hareketlerinin yapılmasıdır. Vücudumuzdaki kaslar gerilmeden zor bir hareket yapmaya kalkarsak ciddi zararlar görebilir kaslarımız.

vucut-gelistirme-yapmak-isteyenlere-oneriler.jpg

 

3) SAĞLIKLI BESLENME VÜCUT GELİŞTİRMEN EN ÖNEMLİ KOŞULLARINDANDIR

Sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip olmak vücut geliştirmek için çok önemlidir. Vücut geliştirme de amaç kilo vermek değil yağlarınızı kaslara dönüştürmektir. Bunun içinde doğru bir beslenme çok önemlidir.

4) BOL SU

Vücudumuzun çalışmasını sağlayan esas kaynaklardan biri sudur. Vücut geliştirme için yapacağımız egzersizlerde terleyerek kaybettiğimiz su ve minerali kazanmak için bol bol su içmeyiz.

5) TEMPONUZA DİNLENME KATIN

Vücut geliştirme yağlarımızı kaslara dönüştürürken kasları onarma ve bir sonraki antrenmana hazırlamak için kaslarımızın dinlenmesini izin vermeyiz.

vucut-gelistirmek-isteyenlere-oneriler.jpg

6) PROFESYONEL OLUN

Vücut geliştirme de doğru aletleri kullanma ve doğru hareketi yapmak çok önemlidir. Bu konuda profesyonel olan hocalardan yardım almalıyız.

7) AYAKKABI TERCİH ÇOK ÖNEMLİ

Vücut geliştirme antrenmanları esnasında rahat ve minimal ayakkabı tercih etmeliyiz yahut ayakkabısız hareketler yapmalıyız. Çıplak ayakla antrenman yapmak ayaklarımız güçlendirir ve ayaklarımızın dengesinin artırır.

Benzer Yazilar

En Büyük Seks Korkuları

Ahmet DOĞDU

Erkeklere Uygun Spor Dalları

Editor

Kegel Egzersizleri Erken Boşalmayı Önlemede Etkili Oluyor

Editor

Erkeklerde Aşırı Zayıflığın Yol Açtığı Sağlık Problemleri

Ceviz Sperm Kalitesini Arttırabilir

Ahmet DOĞDU

Kas Düşmanı Besinler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz