Image default
Genel

Vücut Geliştirmek İsteyen Erkekler için Öneriler

Her erkek bir dönem vücut geliştirme ile uğraşmıştır. Bazıları başarılı olmuştur bazıları ise hayal kırıklığı yaşayıp eski haline devam etmiştir. Aslında vücut geliştirmede asıl olan şey istikrardır. Düzgün bir vücuda sahip olamak için spor salonlarına gitmenize gerek yok çünkü düzgün, sıkı ve sağlam bir vücut için gerekli olan şey beslenmedir. Hatta oran verecek olursak % 60 beslenme % 40 ise spordur. Peki vücut geliştirirken ne ile beseleneceğiz sorunu biliyoruz; ama vücut geliştirirken ne yememeliyiz sorusunun cevabı nedir ona bakalım.

vucut-gelistirme-onerileri.jpg

Vücut Geliştirme Yapıyorsanız Uzak Durmanız Gereken Yiyecekler

Öncelikle herkesin bildiği gibi sağilıklı bireyler içinde geçerli olan kural 3 beyaz. Un, şeker ve tuz. Bu üçlemeyi hayatınızdan dğzenli bir şekilde çıkardığınızda aslında işin büyük bir bölümünü bitirimişsiniz demektir. Bu üç beyazında dışında şekerli gıdalardan da uzak durmalısınız ne gibi. Meyve suyu, meşrubat, çikolata, meyve, tatlı gibi üsürnleri mümkün mertebe sadece kendinizi ödüllendirirken kullanınız.

vucut-gelistirmek-isteyen-erkekler-icin-besinler.jpg

Yağlarda vücut geliştirirken yememeniz gerekenlerden. Yiyeceğiniz yağ kaliteli olmalıdır. Margarin, çiçek yağ, donmuş yağ, kanola yağ gibi çeşitli yağlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Birtakım işlemlerden geçmiş olan etleri de tüketmemelisiniz. Salam, sosis, sucuk vs… Alacağını proteinler doğal olmalı işlenmemiş ve katkı maddelerinden arındırılmış porteinler sizi daha çabuk forma sokacaktır.

erkeklerde-yeni-baslayanlar-icin-vucut-gelistirme-onerileri.jpg

Yememeniz gereken tahıllar ise beyaz un, beyaz pirinç ve beyaz ekmek. Pirinçte yüksek oranda nişasta olmasıyla birlikte yüksek karbonhidrat vardır ve bu spor yapan biri için uygun değildir. Beyaz ekmek içinde aynı şeyler geçerli olup bunun yerine tam buğday ekmeği, kepek ekmeği gibi çeşitleri tercih edebilirsiniz.

Baklagillerde yememeniz gereken ürünler arasında. Soya ürünleri grubundan olan bakliyatları tüketmekte vücut geliştirme sporu ile uğraşanların uzak durması gereken sadece zaman zaman yemesi gerekn ürünlerdendir.

Benzer Yazilar

Sarışın Mı Yoksa Esmer Mi?

Ahmet DOĞDU

Ofiste Yaratıcılığı Arttıracak Ofis Masası Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Neden Efendi Erkeklerden Kaçar

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vazgeçilmezi Karizmatik Saç Modelleri

Kadının Sevdiği Hitaplar Nelerdir?

Editor

Arda – Berkay Kavgasında Son Durum

Editor

Yorum Yaz