Image default
Erkek Moda

Vücut Tipine En Uygun Nasıl Giyinilir?

Erkek giyim modası konusunda erkeklerin vücut tiplerine göre modeller belirlenmiştir. Geçmişte erkek modası içerisinde yer alan kıyafetlerde vücut tiplerine göre belirlemeler ve ayrımlar yapılmamaktaydı. Ancak hem talepler hem de erkeklere yönelik çalışmalar ile bunlar giderildi. Çeşitli kombin uygulamaları sayesinde erkekler vücut yapılarına göre kıyafetler bulmaktadırlar. Erkek kombinler açısından ister klasik ister spor tarzda olsun kendinize ve vücudunuza göre kıyafetler bulabilirsiniz.

erkek-kombinleri

Erkeklerin vücut tipleri farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle erkek giyim modelleri açısından beş kısma ayrılmaktadırlar. Eşkenar dörtgen, ters üçgen, üçgen, ters üçgen ve oral olarak farklılıklar göstermektedir. Elbette bu vücut ölçülerinizi bilmek ve tespit etmek gerekir. Erkek modası oluşturulurken bu vücut tiplerine göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Önceliği kendi vücut tipinizi belirlemeğe vermelisiniz. Ondan sonra erkek kombinler oluşturarak yapmalısınız. Eşkenar dörtgen vücut tipine sahipseniz giyiminizde geniş omuzlusunuz demektir.

Buna göre kıyafetler almalısınız ve göğüs kafesinizin dar ve kalçalarınızın fit olduğunu bilmelisiniz. Ters üçgen vücut tipini ise alt gövdenizin daha dar olduğunu bilmelisiniz. Buna göre v yakalı tişört ve kazak tercihlerini yapmalısınız. Dikdörtgen vücut tipinde de geniş göğüs ve omuzlara sahipsiniz demektir. Anlaşıldığı gibi kalça ve belinizde aynı genişliktedir. Tüm erkeklerin olmasını istedikleri vücut tipi ise üçgen vücut tipine sahipseniz en şanslı erkeklerden birisinizdir. Kıyafet bulmada ve kombin oluşturmada zorluk çekmezseniz. Oval vücut tipini ise karın bölgesinin büyük olduğu erkekler için söyleyebiliriz.

en-uygun-nasil-giyinilir

Bu vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunu belirledikten sonra erkek giyim tarzınızı oluşturmalısınız. Erkek kombinler yaparken vücut tiplerinize göre, bol kesin, renk tercihleri, dar kesim ve çizgili tişört ve kazakların ne şekilde giyileceğini tespit edebilirsiniz. Erkek modası için bu vücut tiplerine göre üretilen modeller arasında tercihinizi yapmalısınız.

 

Benzer Yazilar

2019 Erkek Saç Modası

Ahmet DOĞDU

Son Zamanların Trend Erkek Sokak Giyim Modelleri

Yakın Geçmişe Yolculuk: 90’ların Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Süet Ceketler Yine Moda

Ahmet DOĞDU

Özel Geceler için Erkek Stil Önerileri

Ahmet DOĞDU

En Tarz Erkek Güneş Gözlükleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz