Image default
Erkek Moda

Vücut Tipine Göre Erkek Jean Seçimi

Erkeklerin en çok kullandığı kıyafetlerden biri kot pantolondur. Peki, erkek kot pantolon nasıl seçilir? Kot pantolon seçiminde en önemli husus kotun kesiminin erkeğin üzerine doğru şekilde oturmasıdır. İyi giyinmenin en önemli kuralı kişinin üzerine oturanı ve yakışanı giymesidir ki bu da vücut tipine göre giyinmek ile olur.

Normal Vücut Tipi

Normal bir bacak boyunuz ve 30-34 arası bir bel genişliğiniz var ise neredeyse bütün kesimler vücudunuza oturur. Bu durumda oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Fakat kalça veyahut bacak ölçünüz biraz daha geniş kalıyor ise skinny kotlardan kaçınmalısınız.

pantolon-secimi-erkek.jpg

Kısa Bacaklı Vücut Tipi

Ortalama olarak boyunuzun yarısından kısa bir bacak boyunuz varsa kısa bacaklı vücut tipine sahipsiniz demektir. Özellikle bu kısımda pantolon seçimi erkek için oldukça zorlaşıyor. Bizim tavsiyemiz düşük belli pantolonlardan kaçınarak, paçaları bilek kısmında genişleyen özellikle siyah kotları tercih etmeniz yönünde olacaktır. Böylelikle bacak boyunuzu uzun gösterirsiniz.

erkek-jean-secimi.jpg

Skinny Vücut Tipi (Uzun ve İnce Bacak)

Eğer ki uzun ve ince bacaklara sahip bir erkekseniz slim fit ve skinny tipteki tüm kot pantolonları giyebilirsiniz. Bileğine doğru incelen modeller sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Düz kesim pantolonlar da üzerinize oturur fakat paça ve bacak kesimlerinize dikkat etmeniz gerekir. Çok geniş kesimli kot pantolonlardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü vücut hatlarınızı kaybederek kötü bir görüntü oluşturabilirler. Bacak yapısına göre pantolon seçiminin en önemli olduğu gruptasınız.

bacak-yapisina-gore-pantolon.jpg

Geniş Kalçalı ve Kalın Bacaklı Vücut Tipi

Böyle bir vücut tipine sahip iseniz bir önceki grubun tam tersine slim fit ve skinny kot pantolonlardan uzak durmalısınız. Sizin için loose fit denilen kot modelleri en iyi tercih olacaktır.

Benzer Yazilar

Bu Kravatlar Olay Yaratır

Ahmet DOĞDU

Bahar Ayları İçin Önerilen 4 Parfüm

Editor

Beymen’li Olmak Fark Yaratır

Ahmet DOĞDU

Kadınların Koklamaktan Haz Duyduğu Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Divarese 2012 ilkbahar-Yaz Erkek Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

En Şahane Kızılı Erkeklere Sorduk

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz